Sezona 2018 / 2019

20.3.2019

18. předehrávané kolo soutěže  Slovan Bohnice-Spartak Kbely 0:8 (0:3)

První jarní utkání soutěže eliminovalo debakl z posledního kola zimní ligy s TJ Praga. Mimo posílení sestavy v útočné řadě  určitě sehrála své pozitivum rozehranost mužstva ze zimního turnaje, kterou soupeř pravděpodobně postrádal. A pokud tomu tak je, měl zimní, poměrně  organizačně náročný turnaj  našeho klubu, svůj význam.  Branky vstřelili: 4  Rodan Tuka a to pěkně čtyřikrát za sebou, 2 

10.3.2019

6. utkání v turnaji ZL-MD :  TJ Praga - Spartak Kbely  12:0 (7:0)

V 7. minutě  stav 3:0  to není zrovna nejlepší vizitka naší obrany.  Nic na tom nemění fakt, že soupeř tentokrát nastoupil s mužstvem v sestavě, s kterou hraje Pražský přebor mladšího dorostu, na rozdíl od některých předchozích utkání turnaje, kdy Pragu reprezentovali starší žáci ročniku 2004. V dalším průběhu 2 penalty na naši branku, jedna  branka vlastní,  jen několik málo ohrožení branky Pragy za celý zápas, to nebyl dobrý závěr turnaje, který jsme až do 6. a 7. kola měli rozehraný docela dobře. Své k výkonu si  určitě řekli trenéři. Turnaj sloužil jako příprava na  jarní soutěž, a je třeba co nejdříve na debakl s Pragovkou zapomenout. Hrát to co umíte, bojovat ale také komunikovat (dnes to byla hra němých ??).

J. Němec

 

 

3.3.2019

5. utkání v turnaji ZL-MD :  Spartak Kbely - DFC Prag 2:4 (0:4)

Nová barva  dresů mužstvu  zřejmě nesvědčila. První poločas byl na 5.  Soupeř dal 4 branky, z čehož minimálně 2 po fatálních chybách naší obrany.  Na druhé straně se v útoku brankáře soupeře překonat nepodařilo, i když šance byly.   Ve druhém poločase už byl  náš výkon  podstatně lepší, velký náskok soupeře se vyrovnat nepodařilo. Branku dali M. Gábor a T. Komzala.  Zimní turnaj organizujeme  hlavně  z důvodu dobré přípravy na soutěž, proto není třeba věšet hlavu nad prošvihnutým poločasem, ale vzít si  ho také jako jednu zkušenost.  S ohledem na další výsledky turnaje je tabulka po 5 kolech hodně vyrovnaná, i když první a poslední místo se zdá již vyřešené.

J. Němec

Několik málo fotek z utkání:

10.2.2018

4. utkání v turnaji ZL-MD :  Spartak Hrdlořezy-Spartak Kbely 3:5 (1:2)

V utkání 5. kola turnaje, přeloženém z důvodu sněhové kalamity z 3.2.2019  nám naopak přálo příznivé počasí  celého nedělního odpoledne. Začátek utkání proti urostlým hráčům soupeře  nebyl optimální, soupeř proměnil hned  v první čtvrthodině zápasu penaltu. Hra byla vyrovnaná a dařila se nám kombinace, na kterou navazovala i poměrně častá střelba. Poločas skončil  2:1 v náš prospěch.  V dobrém výkonu  mužstvo Kbel pokračovalo i ve druhém poločase zvýšením skóre na 3:1, ovšem soupeř korigoval na 3:2 a výsledek byl chvíli na vážkách, soupeř tlačil na vyrovnání. Potom však se Tomovi a Valimu  podařilo vstřelit  čtvrtý a pátý gól a soupeř už jen stačil v posledních vteřinách zápasu ještě snižit na konečných 3:5. Naše branky vstřelili Vasil 1, Tom 2, Vali 2.  Myslím si, že mužstvo podalo jeden ze svých nejlepších výkonů od doby, kdy přešlo do kategorie mladšího dorostu.  Hráli jsme za umělého osvětlení takže  tentokrát fotky z utkání nejsou k dispozici.

Ještě moje poznámka: V mužstvu je evidováno přibližně 20 hráčů,  bohužel tréninková účast velmi kolísá. V současné době je to pravděpodobně způsobeno vyšší nemocností,  školními a rodinými vlivy, různě rozloženými jarním prázdninami, i problémy s tréninkovými podmínkami (jen ve středu), atd. Po skončení  období jarních prázdnin t.j. od 25. února se však musí tréninková účast podstatně zlepšit, omluvy pouze z vážných důvodů je třeba trenérům hlásit včas, aby bylo možné tréninky lépe připravovat a organizovat.  Každý má  dávat zprávy trenérům několika cestami (Fb, web, SMS) a platí, že omluvu je nutné nahlásit nejpozději do 12 hodin dne tréninku. 

Po konzultaci s trenéry - J. Němec

27.1.2019

3. utkání v turnaji ZL-MD -  Spartak Kbely - Avia Čakovice 4:2  (2:1)

Po sobotní sněhové kalamitě nám přálo vyjímečně příznivé počasí  celého nedělního odpoledne. Soupeři  jsme po dohodě pomohli dokompletovat jedenáctku  (hráli za něho Dominik a Daniel Tůša a určitě se neztratili).  Výkon mužstva šel nahoru, dařila se souhra a  tentokrát nebyla naší  Achilovou patu ani střelba. Prim ve střelbě (i v rozehrávce před brankou) měl  Vali, který za nás bohužel hraje jen občas, mohlo nás ale potěšit, že se tentokrát připojili i další, což je vidět i na autorství branek - 1 Machy, 1, Vasil, 1 Tomáš Komzala a tu poslední Vali, (který ale předtím ještě orazítkoval několikrát břevno i tyče).  Příští neděli nás čeká velmi silný soupeř - fyzicky velmi vyspělí hráči Spartaku Hrdlořezy, kteří si dnes poradili s Pragovkou 4:0. Bude to vyžadovat stejný nebo ještě lepší výkon, než dnes.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

14.1.2019

2. utkání v turnaji ZL-MD - zbytečně vysoká prohra s Běchovicemi 1:5 (0:2)

Hráči Kbel začali dobře a evidentně měli v prvním poločase více ze hry, ale nepřekonali svou "Achilovu" patu a žádnou branku přes několik příležitostí nevsítili.  Na druhé straně jedna nepozornost obrany a jedna chyba brankáře a do kabin se šlo se stavem 0:2. Ve druhém poločase pokračovala celkem vyrovnaná hra, podařilo se Tomášem dokonce snížit na 1:2, ale závěr utkání se kbelským vůbec nepovedl. Další chyba brankáře   1:3, další  nedůraznost obrany v malém vápně 1:4 a nakonec nepozornost celého mužstva, které nechalo soupeře po  rozhodčím obráceném vhazování volně  bez odporu postupovat na bránu  1:5. Přes prohru  (zcela zbytečně vysokou) trenéři hodnotili výkon mužstva pozitivně. Jen ta střelba se nedaří a nedaří.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

 

2.12.2018

Konečně výhra - 1. kolo ZL MD: Spartak Kbely-AFK Union Žižkov 4:1 (1:1)

Na rozdíl od předchozích utkání mužstva, kdy  Achilovou patou  byla vždy  střelba na bránu, tentokrát těch střel a střeleckých pokusů  z různých vzdáleností bylo podstatně více a některé se "ujaly". A ve spojení se spolehlivou obranou a brankářem to přineslo úspěch, protože i soupeř měl několik nadějných šancí.. Utkání se hrálo za nepříznivého  deštivého počasí, zejména ve druhém poločase trápil všechny hráče i rozhodčího hustý liják. Kbelské branky  dali  J. Šikner 2, T. Komzala 1, V. Shestak 1

J. Němec

Několik fotografií z utkání, tentokrát od "profi" fotografa P. Váni:

 

26.11.2018

Přátelský tréninkový zápas  SD-MD  4:0 (3:0)

Zápas sehraný v rámci tréninku obou mužstev  byl dobrou přípravou MD na 1. zápas  Zimní ligy dne 2.12. v Satalicích s Unionem Žižkov a pro SD přípravou na serii přátelských zimních zápasů.  Výsledek odpovídá výkonnostní a věkové převaze obou mužstev a lze říci, že se hráči MD nedali lacino, ovšem branku (hlavní problém ve většině zápasů) bohužel opět nedali.

J. Němec 

18.11.2018

13. kolo soutěže  FA Praha-Spartak Kbely  10:3 (3:1)

Bohužel ani poslední podzimní soutěžní utkání se nevydařilo. Po dlouhé době  se mi obě mužstva zdála zhruba stejného vzrůstu, (ovšem bylo to jen zdání, více než polovina mužstva soupeře byla ročníku 2002). První čtvrthodinu zápasu jsme byli lepší a těžko by někdo tipoval konečný výsledek. Těsně před koncem poločasu (už jsem  to viděl na poločasovou remízu) jsme dostali 2 (levné) slepené branky po chybách obrany, ale pořád jsme byli ve hře. Ale ve 2.poločase už od začátku ovládal hru soupeř a úplně katastrofálních potom bylo posledních 10 minut zápasu, brejk soupeře za brejkem ( a branky z nich 76,77,78 minuta), prostě obrana nestačila a „rychlíci“ soupeře toho náležitě využili.  Branky Spartaku  Koželský, Komzala, Macháček.
Příliš krutá porážka, které pomohlo i to, že jsme disponovali jen jedním hráče na střídání, by nás neměla deprimovat. Teď je na programu poctivý zimní trénink - 3 x týdně převážně na UMT v Satalicích a přípravná utkání zimní ligy (Turnaj ZL – MD Spartaku Kbely). Jarní část soutěže bude začínat v březnu a máme šanci začít znovu a lépe než na podzim.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

11.11.2018

12. kolo  soutěže:  Spartak Kbely - S. Dolní Chabry 0:5 (0:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů.  Zatím co do úvodu zápasu vstoupily Kbely  lépe a zejména v první části poločasu se nejen  hrálo více na straně soupeře, ale   Kbely měly i několik dobrých brankových příležitostí. Ke konci poločasu už  kbelský tlak upadal   a branku jsme dostali celkem z náhodné situace. To co se nám nepovedlo na začátku prvního poločasu, to uchopil soupeř na začátku poločasu druhého, kdy dvěma slepenými brankami v 42. a 44. minutě  utkání rozhodl a zcela rozvrátil dosavadní kbelský herní systém, jehož zhoršení podpořila zřejmě i naše menší fyzická výdrž. 4. branka padla z přísně nařízené penalty, domnívám se totiž, že kdyby stál rozhodčí tam, kde já, tedy vedle branky a viděl situaci zepředu,  asi by ji neodpískal, protože J. Málek v podstatě nefauloval, šel přes míč, ale soupeřův hráč "šikovně" upadl.  Ale ta branka stejně o ničem nerozhodovala, stejně tak jako pátá z úniku naší ochablé obraně.

Z mého diváckého pohledu - za první poločas pochvala, za druhý už to bylo na čtyřku, hlavně se mi nelíbilo dohadování mezi hráči.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

4.11.2018

11. kolo  soutěže: Junior - Spartak Kbely  6:1 (2:0)

Větší část mužstva Junioru  byla fyzicky podstatně vyspělejší, než kbelští mladší dorostenci. Na příklad brankář by se svou výškou a hmotností neztratil ani  v mužstvu dospělých, ale objektivně řečeno, kbelští útočníci mu v průběhu utkání  stejně nedali nijak vyniknout. To Ivan si na druhé straně zachytal podstatně více.   Mužstvo Junioru dokázalo své fyzické převahy využít  a  když jim to (dle mého názoru) tolerantní rozhodčí  ještě  ulehčoval, zúročili  tuto převahu i brankami. 

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

 

24.10.2018

10. kolo  soutěže: Spartak Kbely - Avia Čakovice 0:1 (0:1)

Po dobrém výkonu těsná prohra s mužstvem, které aspiruje na čelní místa tabulky (momentálně 2. místo a 19 bodů).  Minimum chyb v naší obraně, kterou už opevnil Jirka Málek, velmi aktivní hra zálohy. Jen ta střelba (nejen její přesnost, ale  malé množství střel vůbec), je stále naší Achilovou patou. Ale já jako divák si dnešní fotbal pochvaluji. Soupeř hrál rychlý fotbal a na rozdíl od nás i často střílel. Přesto si myslím, že k remíze nám chyběl jen kousek fotbalového štěstí.

Repete si dáme brzy v připravovaném zimním turnaji, námi pořádaném, kam se Avia přihlásila.

Tentokrát bez fotek z utkání.

J. Němec

20.10.2018

9. kolo  soutěže: ČAFC-Spartak Kbely  3:1 (0:1)

Prohra se sousedem z konce tabulky,  která se těžko komentuje. Utkání by více slušela remíza, ale soupeř se ve druhém poločase o dost zlepšil a naše obrana se zálohou naopak ve výkonu polevily a dovolily mu vsítit poměrně levné tři branky.  Několik našich hráčů, kteří dřeli do úmoru,  ale také hráči, kteří  se projevili hlavně nekázní na střídačce a dokonce odmítli v závěru utkání střídat. Viděl jsem, že několika téměř jistým brankám zabránil velmi dobrý brankář soupeře, ale je nutné objektivně přiznat, že i  náš Ivan  několikrát velmi dobře v poslední chvíli brance zabránil. Prostě utkání zralé  na remízu, ovšem s lepším koncem pro soupeře, škoda.

J.Němec

Několik fotografiíí z utkání:

14.10.2018

8. kolo  soutěže: Spartak Kbely -  Spartak Hrdlořezy  1:4 (1:2)

Soupeř přijel s fyzicky vyspělým mužstvem, ve kterém bylo 10 hráčů ročníku 2002 a svou fyzickou převahu  využil zejména v závěru zápasu.  Kbelskou branku dal Maty, který snížil v závěru prvního poločasu z trestného kopu na přijatelných 1:2. Na to Kbely navázaly náporem hned na začátku druhého poločasu, postupně však  naši hráči "ztráceli dech" a soupeř v útocích prosadil svou fyzickou převahu  a dostával se stále častěji do střeleckých pozic, které dvakrát využil.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

 

 

7.10.2018

7. kolo  soutěže Spartak Kbely - JM Chodov 9:2 (4:2)

Dlouho očekávané první body nového mužstva v nové soutěži jsou konečně na světě.  Soupeř nám to ulehčil, přijel a hrál celý zápas jen v 10 hráčích, ale zejména na začátku zápasu ukázal, že umí také pěkně "kousat".  Netradičně doplním informaci o zápasu kopii informace na webu PFS:

Spartak Kbely z.s.  - Jižní Město Chodov - fotbalový klub, o.s.  9:2 (4:2)

7. kolo - utkání 2018110D2A0701

Ne 07.10.2018, 14:00

Hřiště:KBELY T.
Diváci:20
Hlavní rozhodčí:Lukáš Zíka
1. asistent:
2. asistent:
Průběh zápasu
Domácí Čas Hosté
2'  
  8'
Arthur Fedčuk dal gól
Tomáš Koželský dal gól z penalty
20'
Lukáš Evžen Rosín obržel žlutou kartu
24'  
  34'
Michal Musil dal gól
40'
Ondřej Nejedlý obržel žlutou kartu
48'  
Andriy Lysyuk dal gól
62'  
David Polovko dal gól
70'  
David Polovko dal gól
77'  
David Polovko dal gól
79'  

Náhradníci - střídači

Jižní Město Chodov - fotbalový klub, o.s.

0

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

30.9.2018

6. soutěžní kolo   Spartak Kbely- FA A. Zbůra   0:4  (0:2)

Ani ve 5. soutěžním utkání s lídrem tabulky, který ještě neprohrál, se získat body nepodařilo.  Kbely ale nehrály špatně,  ale stále více se projevuje stálá absence hráče (lépe by bylo hráčů)  typu "bombardiera", který by dokázal nadějné příležitosti využít a  brankáře soupeře prostřelit. Ve druhém poločase už sil ubývalo, přesto jedna střela Tomáše Koželského ještě za stavu 0:2  skončila na tyči a kontaktní gól tak nepřišel.  Teoreticky máme už nejtěžší utkání podzimu za sebou a  někteří budoucí soupeři nás už mohou začít podceňovat. Myslím, že parta našeho mužstva je dobrá a drží stále více pohromadě, účast a intenzita na trénincích se zvyšuje,  takže  bodíky určitě přijdou. Ztrátou pro zbytek podzimu jsou zranění Ondry, kterému protihráč v neomaleném souboji o míč  stačil už v první čtvrtině zápasu zlomit dva prsty, každý na jiné ruce.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

22.9.2018

5. soutěžní kolo   Spartak Kbely-Sl. Bohnice  0:4  (0:2)

Ani ve 4. soutěžním utkání se získat body nepodařilo.  Začátek utkání v dešti na na klouzavém terénu byl vyrovnaný, jenom jsme bohužel (a to už je chronické) nevyužili několika hodně nadějných příležitostí. Soupeř naopak skóroval z nenápadných akcí, které ani na příležitost nevypadaly.  Poločasu by za výkon spíš slušela remíza.  Ve druhém poločase se už evidentní fyzická převaha soupeře projevila více, a také ji využil.  Našich šancí už bylo podstatně méně  než v poločase prvním.  Je to asi paradox, ale přes prohru se mi naše mužstvo v prvním poločase líbilo, a myslím si že v dalších utkání další zlepšení ( a s ním nějaké body) přijdou.

J. Němec

Fotky z utkání:

 

 

 

 

 

15.9.2018

4.kolo soutěže: FK  Újezd n/L-Spartak Kbely 5:2 (4:1) 

Zatím se novému mužstvu MD nedaří. Ani ve třetím soutěžním utkání se nepodařilo získat bod.

Ze zápisu: Tentokrát byla kritická střední část 1. poločasu, kdy soupeř vstřeli 2 branky za sebou ( v 17. a 21. minutě) a pak již vedení nepustil z rukou.  Kbely hrály v sestavě:

1
Němec Ondřej B
04060250           Br
4
Macháček Matěj N
03070159            
3
Málek Jiří N
03110209            
16
Baltic Teodor N
02121251            
2
Shestak Vasyl N
03120595            
11
Komzala Tomáš N
03041229           1
7
ŠiknerJakub(K) N
03110445           1
14
Odvárka Filip N
03030666            
8
Růžička Dominik N
03030348            
10
Koželský Tomáš N
03060488            
9
Polovko David N
03060858            
21
Khalus Ivan B
04061537            
13
Lysyuk Andriy N
03121113            
12
Vlček Jan N
03030587            
17
Juzl Tomáš N
02120179            
6
Hogen Jakub N
04010334            
18
Škarda Miroslav N
03010637    

Branky Kbel vstřelili T.Komzala (6 minuta) a J.Šiikner (46 minuta), ani na jedné straně nepadla  žlutá karta.

J.Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

9.9.2018

3.kolo soutěže Spartak Kbely-Sokol Řepy 1:7 (0:2) 

Jestliže jsme předchozí utkání s Uhříněvsí prohráli tzv. "o prsa",  u utkání se Sokolem  Řepy   to už byla  prohra o "koňskou  délku".  A přitom se ze začátku nezdálo, že utkání může skončit takovým rozdílem.  Útočné akce obou mužstev se střídaly až do 19. minuty, kdy  padla první branka  z přísně nařízené penalty do naší sítě  (a nechybělo mnoho a  Ondra ji vyrazil).  Soupeř připojil ranou  k tyči z krátké vzdálenosti po další čtvrthodině branku druhou a takto skončil i poločas. Začátek druhého poločasu  přinesl 10 minutový kbelský  nápor a  snahu o vyrovnání,  soupeř ho však zlomil třetí brankou z  úniku a potom už to šlo s kbelskou hrou "z kopce", obrana úplně vypadla ze hry a soupeřovi hráči  se dostávali lehce do malého vápna a dělali si prakticky před brankou co chtěli. Branky  v této době totálního výpadku kbelské obrany padly  v 54, 56, 59 a ještě pak v 64 minutě. Zbývajících 16 minut  byla již hra opět vyrovnaná,  kbelské útoky však končily na robustních obráncích soupeře. A několik střel z dálky nemohlo brankáře z Řep ohrozit.  Hlavní rozdíl, který jsem já viděl ve hře obou mužstev byl ve způsobu obrany - řepská nás do malého vápna prakticky  nepustila  a  ani jednou nedovolila individuální únik na brankáře. U obrany Kbel - viz 15 minutový totální výpadek, viz výše. Své přinesla dle mého názoru i rozdílná fyzička v obou týmech. Soutěž však pokračuje už v sobotu 15.9. od 13:45 hodin v Újezdě nad Lesy, takže znovu do toho.

J. Němec

 Několik fotek z utkání:

 

 

5.9.2018

Odložené 1.kolo soutěže Spartak Kbely-Čechie Uhříněves  3:4 (2:1)

Vše bylo nové - nově sestavené mužstvo, nové dresy, pro mužstvo nové domácí hřiště.Tomu utkání by více slušela remíza, protože soupeři byli dle mého názoru zcela vyrovnaní. Nestalo se, soupeř naše chyby v obraně využil, my nikoliv.  A šance byly.

Branky Kbel: 1. branka  v 16 minutě byla vlastní soupeře, ale hlavní podíl  na ní měl David Polovko, druhou dal  David Polovko z penalty v 36. minutě. Bohužel soupeř ve II. poločase přitlačil a kontroval dvakrát za sebou v 53. a hned na to v 54. minutě. A Kbely skóre okamžitě v 55. minutě Valentýnem Nikolenkem srovnaly a zdálo se, že utkání  by mohlo směřovat k remíze. Po další chybě v obraně však soupeř v 71. minutě získal  vedení a přes náš veliký tlak  v závěru zápasu už se vyrovnat nepodařilo.

Začátek v kategorii MD tedy nebyl zrovna štastný, ale mužstvo ukázalo, že má na to, aby hrálo vyrovnané zápasy. Neznáme  ovšem zatím výkonnost dalších soupeřů a ze dvou odehraných kol  se zatím těžko posuzuje síla budoucích soupeřů.

K výsledkům  (i tabulce soutěže) se nejrychleji dostanete na www.fotbalpraha.cz   (dále soutěže, D2A 1. třída MD).

J. Němec

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist