Sezona 2019 / 2020

19.6.2020

PZ: Spartak Kbely - TJ Xaverov 4:5 (2:2)

Poslední utkání jarní "pandemické" sezóny.  Celé utkání bylo vyrovnané. Soupeř  od začátku využíval svých rychlých útočníků k opakovaným nájezdům na kbelskou branku, kterým obrana v čele s Jirkou Málkem úspěšně čelila. Přes tento počáteční nápor Xaverova se naopak ve 12. minutě ujaly vedení Kbely.  A ve 24. minutě se podařilo vedení posílit na 2:0.  Ovšem oba naši brankáři neměli v tomto utkání zrovna úspěšný den a do poločasu bylo srovnáno.  První část druhého poločasu  měl převahu soupeř a také ji využil poměrně levnými brankami až na stav 2:4.  V 60. minutě snížil Tomáš Koželský na 3:4 a vyrovnání viselo ve vzduchu. Xaverov  však v době kbelského náporu kontroval   5. brankou. Kbelům se podařilo ještě snížit na 4:5 ale na vyrovnání už nezbyl čas. Branky  Kbel dali:  Jan Vlček, Tomáš Komzala, Tomáš Koželský, Robert Šmíd.

J. Němec

Několik fotografiíí z utkání:

 

 

10.6.2020

PZ: Spartak Kbely - TJ Veltěž 9:0 (4:0)

Po dlouhé pauze  od vítězství v turnaji zimní ligy sehráli MD první přátelské utkání. Soupeře jsme přehráli především v útoku, ale je nutné ocenit i účinnou obranu, která houževnatému soupeři  nedovolila  příliš časté ohrožení naší branky. Vystřídali se a dobře zahráli všichni nominovaní hráči. Branky dali Tomáš  Komzala (6) a Vasja Shestak (3).

J. Němec

Několik fotek z utkání:

Přátelský zápas  Kbely-FK Dukla JM  1:7 (0:4)

Soupeř, který hraje Přebor Prahy, tedy o třídu výše, dirigoval od začátku hru  a získal brzy po chybách naší obrany  poměrně levné vedení  2:0, které do konce poločasu zvýšil, aniž by se nám podařilo tento náskok korigovat.  Začátek druhého poločasu byl daleko vyrovnanější, ale závěr utkání opět ovládli  hráči soupeře a   završili skóre na 1:7.  V utkání nastoupili dva nováčkové Suphakon a Nikolas a za mne mohu říci, že se ani jeden neztratit, Nikolas několikrát ohrozil soupeřovu branku a měl na kopačce svůj první gól v mužstvu,   trefil ale jen břevno. Utkání hráčům určitě zhodnotili trenéři. Po úspěšném turnaji Zimní ligy  jsme v přáteláku potkali silného soupeře, což bylo dobře, protože hráčům připomněl, že nás  v soutěži hned na začátku čekají silní soupeři na př. Xaverov a o něco později Radotín.

J. Němec

Několik fotografiíí z utkání:

 

23.11.2019

Přátelský zápas  Meteor-Kbely  5:2 (0:0)

V utkání s  účastníkem české dorostenecké ligy  kbelští udrželi bezbrankový stav jen v prvním poločase, který byl kupodivu i na  brankové příležitosti  téměř vyrovnaný. Ve druhém poločase soupeř prosadil svou kvalitu  a hned na začátku  vstřelil dvě branky v krátkém sledu za sebou a pokračoval  v intenzivních útocích  korunovaných brankami. Kbelským se druhé poločasy  obecně nedaří (viz například soutěžní zápasy na Junioru a doma s FA Praha). Naštěstí výpadek naší  koncentrace tentokrát netrval celý poločas a výsledek se dokonce podařilo zkorigovat dvěma brankami.   Branky vstřelili Tomáš Koželský  po chybě obrany a brankáře a  Vasyl Shestak  ostrou konečnou střelou po předchozím odrazu míče od břevna.  Myslím, že zápas splnil účel a pomohl také k povzbuzení před utkáními naší zimní ligy v Satalicích, která začíná již v neděli 1.12. 2019 ve 13 hodin se soupeřem TJ Březiněves.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

3.11.2019

Tabulka soutěže po ukončení podzimní části (po 8. kolech)

1. 8 6 0 2 2 0 44:12 +32 18
2. 8 5 2 1 7 0 36:15 +21 17
3. 8 5 0 3 3 0 25:18 +7 15
4. 8 4 2 2 11 1 22:18 +4 14
5. 8 3 1 4 3 0 14:19 -5 10
6. 8 3 1 4 4 0 17:32 -15 10
7. 8 2 2 4 10 0 12:18 -6 8
8. 7 2 0 5 5 1 10:20 -10 6
9. 7 1 0 6 3 0 7:35 -28 3

Naše postavení uprostřed tabulky  je ve srovnání s loňskými výsledky a tehdejšímu stálému postavení  na chvostu tabulky  příznivé. Mohli jsme však být lepší o 3+2 body. O 3 body za zbytečně prohrané (spíš odevzdané) utkání na Junioru  a o 2 body za velice špatně sehranému II. poločasu zápasu s FA Praha, ve kterém jsme jednoznačně vedli a měli na výhru. Ani prohra v Radotíně v utkání, které jsme skoro celé museli odehrát v 10, být nemusela. Takže pokud to shrneme - ve všech 8 utkáních jsme hráli se všemi soupeři minimálně vyrovnaný fotbal  a co je potěšující  s celkovým aktivním skóre. Teď bude následovat zimní příprava a zimní liga pořádaná naším klubem od prosince do února,  ve které sehrajeme 6 utkání.  Blíže viz sekce ZL 2019-2020.

J. Němec

3.11.2019

8. soutěžní utkání    DFC Prag-Spartak Kbely  0:2 (0:0)

Začátek utkání byl úplně vyrovnaný  a až v závěru  poločasu ohrožoval kbelští útočníci, (zejména Vasyl),  branku soupeře  více než  on (soupeř) tu naši.  Naše dvě stoprocentní brankové šance  skončily neúspěchem, ideální centr u té první promáchl na malém vápně Kůže, druhou velice dobře umístěnou a ostrou ránu Vasyla vytlačil téměř zázračně nad břevno brankář. Ve II. poločase kbelský nápor pokračoval, ale i soupeř  občas vážně naší brance zahrozil. První branku  po kopu z rohu v 43. minutě zápasu usměrnil do brány Tom   a při druhé v 60. minutě překvapil z velké dálky brankáře soupeře Machy. Utkání bylo hráno slušně (jen 1 ŽK soupeře)  a i když skóre mohlo být o něco lepší, můžeme být s vítězstvím proti dobře hrajícímu a houževnatému soupeři spokojeni.

J. Němec

 

Několik fotografií z posledního podzimního soutěžního utkání:

23.10.2019

Přátelský zápas  Spartak Kbely - Sokol Zeleneč 5:6 (3:1)

Místo soutěžního zápasu s  Hrdlořezy, které odstoupily ze soutěže, bylo ve stejném termínu sehráno velmi živé a brankami naplněné  přátelské utkání. Začátek byl jako přes kopírák s utkáním s FA Praha, intenzivní nástup a ve čtvrtině zápasu  vedení 3:0.  Později se soupeř "probudil" a hru   částečně vyrovnal, ale naše útoky pokračovaly a kdyby poločas skončil ne 3:1, ale 5:1, nebylo by se čemu divit. Ve  druhém poločase  převzal iniciativu soupeř, podařilo se mu hned na začátku snížit a hra se zcela vyrovnala a to platilo až do konce utkání, útoky se valily "nahoru - dolů". Střelecky se ovšem více prosadil soupeř (druhý poločas vyhrál 5:2). Myslím, že zápas splnil svůj účel,  vystřídali se a zahráli si všichni naši hráči  (16)  a znovu se ukázalo, že  pokud síly stačí,  dokážeme hrát velice pěkný a rychlý kombinační fotbal, zakončený střelbou, jejíž úspěšnost se též zlepšuje.

J. Němec

 

20.10.2019

7. soutěžní utkání    Spartak Kbely - FA Praha  3:3 (3:1)

Po shlédnutí zápasu a při pohledu na výsledek  stojím před otázkou - ztratili jsme 2 body nebo naopak 1 bod získali ? Po impozantním vstupu do zápasu (ve 20.minutě 3:0) by zněla odpověď - 2 body jsme určitě ztratili. Ovšem soupeř po té 20. minutě hru vyrovnal, ale stále jsme vedli a měli i další šance na zvýšení náskoku. Bohužel ve druhém poločase se prostě ve srovnání s I. poločasem nic nedařilo a je třeba uznat, že soupeř se také výrazně "zvedl". Přesto ještě za stavu 3:1 a potom 3:2 měli oba Tomášové a také Kuba  šance zápas definitivně rozhodnout, ovšem velmi dobré šance se proměnit nepodařilo (něco šlo vedle, něco zmařil brankář), zato soupeř své šance po chybách obrany vytěžil  (obrana při třetí brance jen přihlížela) ale naštěstí jich také několik zahodil. Takže je možné říci - za výkon v prvním poločase jsme v utkání 2 body ztratili a po slabém výkonu ve druhém jsme alespoň 1 bod ubránili. Branky dali po jedné oba Tomášové a jednu Vasyl.

J. Němec

 

 

13.10.2019

6. soutěžní utkání    AFK Slivenec - Spartak Kbely  - 1:5 (1:2)

K zápasu nebyl delegován rozhodčí a obě mužstva se dohodla na rozhodčím laikovi. Začátek zápasu byl vyrovnaný a obě  mužstva marně dobývala branku soupeře.   Změnu přinesla 30. minuta, kdy Slivenec proměnil pokutový kop za celkem zbytečný faul v pokutovém území. Chvíli na to vyrovnal z úniku v tomto utkání hlavní kbelský střelec Vasyl Shestak a  ve 38.minutě   stejný hráč   dostal Kbely do vedení. Začátek II. poločasu začal sice  pod taktovkou Kbel, ale více než čtvrt hodiny se skóre neměnilo.  V této fázi  se několikrát ne příliš čistě utkali hráči obou stran a  rozhodčí je musel  uklidňovat, protože do té doby slušně hrané utkání se mohlo jak se říká "vymknout kontrole". Naštěstí upozornění rozhodčího hráči respektovali. V  55. minutě   upevnil vedení Kbel střelou ze skrumáže po rohovém kopu   třetí brankou Honza Vlček.  Soupeři začaly   viditelně  ubývat síly  a  hra se odbývala více na jeho půli. Ale i tak jeho hráči  dokázali zahrozit a  dvakrát v rozpětí asi 20 minut nastřelili břevno kbelské branky!   Závěr zápasu už byl  úplně v rukách kbelské party  a vítězství dovršili David Polovko v 74. minutě a znovu Vasyl v 79. minutě.

J. Němec

 

6.10.2019

5. soutěžní utkání    Spartak Kbely  - Běchovičtí sršni 3:2 (0:2)

Zápas dvou rozdílných poločasů. Kbely nastoupily bez dvou opor v obraně, Jirka se "vykartoval" v minulém utkání v Radotíně  a Vojta bohužel dlouhodobě laboruje se zraněním.  V prvním poločase  se zdálo, že jsou síly obou soupeřů vyrovnány. Ovšem brankové příležitosti využili jen hráči ve žlutém (Běchovice). Kbelští jich měli jednak méně, protože se jen obtížně dostávali do blízkosti soupeřovy branky a střely z dálky neměly potřebnou razanci a umístění. Soupeřův brankář byl menší, takže si to přímo říkalo o  střely pod břevno, a i když snaha byla,  bylo jich  jako šafránu a ještě většinou branku minuly.  Ale už závěr 1. poločasu byl zcela po taktovkou Kbel a obdobně vyzněl nástup do poločasu druhého, kde potom Kbely na hřišti dominovaly.  Tentokrát (na rozdíl od utkání na Junioru)  jsme herní převahu využili velmi pěknými brankami Tomáše Koželského (který představoval trvale největší nebezpečí pro soupeře) 2 x za sebou v 48. a 49. minutě  a  dorážky  ze skrumáže po kopu z rohu od Honzy  Vlčka v 80.minutě.  Ještě za stavu 2.2 odpustil rozhodčí,  (jinak řídící utkání oboustranně korektně) soupeří penaltu za faul na Tomáše v pokutovém území.  Mohu to potvrdit odpovědně, stál jsem 2 m od místa činu a faul to skutečně byl ! Řadu mnohem jemnějších zákroků na obou stranách rozhodčí odpískal, možná, že se v tomto případě obával, že by penalta nedlouho před koncem,  utkání rozhodla. Nevadí, rozhodli jsme ho brzy potom sami.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

29.9.2019

4. soutěžní utkání   SC Radotín- Spartak Kbely 4:1 (1:0)

Nebývá zvykem mužstvo po porážce chválit. Proti lídrovi tabulky (zatím bez porážky)  nastoupily Kbely bez nějakého viditelného respektu  a  až do 18. minuty byla hra zcela vyrovnaná.  Bohužel utkání proti tak silnému soupeři  se nedá uhrát v 10  hráčích, což  se stalo po přísném vyloučení Jirky skutečností.  (Není sporu, že Jirka soupeře fauloval, spor by mohl být jen o to, zda se skutečně jednalo o zmaření  tzv. vyložené šance).  Ale i v 10 mužstvo bojovalo a soupeř marně  kbelskou bránu dobýval. To platilo až do 39. minuty, kdy jseme po kopu  z rohu dovolili útočníkovi soupeře dlouhý náběh na vysoký výskok a nechytatelnou hlavičku.  První část druhého poločasu přinesla naději ve vyrovnávací brance Tomáše Koželského,  síly však ubývaly a soupeř rozhodl utkání v 61. minutě ostrou střelou a hned na to v 63. minutě po chybné rozehrávce naší obrany  dorážkou (nikým nehlídanou) Ondrou vyražené střely.  Proměněná,  poměrně přísně nařízená penalta v 75. minutě už jen udělala  tečku  za původně dobře rozehraným utkáním s nadějným nástupem.  

J. Němec

22.9.2019

3. soutěžní utkání   Spartak Kbely - SK Dolní Chabry 4:2 (2:1)

 

Velmi dobrý soupeř, jehož hra byla založena především na urostlých ale také velmi rychlých obráncích.  Kbelské mužstvo bez Vojty v obraně a se zaskakujícím  náhradním brankářem, který přes několikaletou zápasovou (a také tréninkovou) pauzu podal až překvapivě dobrý výkon. A konečně úspěšná střelba - o branky se podělili po jedné brance oba Tomášové, Šiky  a Míra. Zajímavým momentem byla situace těsně před koncem zápasu, kdy obránci soupeře zahráli v tísni malou domů, ovšem brankář to zřejmě přehlédl a přihrávku chytil. Nepřímý kop z místa penalty však brankou neskončil (stačila  by ostrá střela umístěná pod břevno) a trefili jsme jen jediného hráče na brankové čáře, který střelu chytit  mohl, tj. brankáře. Po zakolísání v minulém kole na Junioru  mužstvo prokázálo dobrou výkonnost s bojovnost. Bude ji určitě potřebovat v dalším kole  na hřišti lídra tabulky Olympii Radotín.

J. Němec

Několik fotografií z utkání.

 

 

14.9.2019

2. soutěžní utkání   Junior Praha - Spartak Kbely  3:1 (1:1)

Slogan platný pro toto utkání: I takové utkání se dá prohrát!  A druhý slogan potvrzuje starou zkušenost: Nedáš-dostaneš! Prvních dvacet minut jsme převážně hráli na polovině soupeře a branka soupeře byla ve stálém ohrožení. Kdyby byl v 25. minutě stav 3:0 nebylo by se čemu divit. Ale nebylo tomu tak, jedinou branku z tohoto náporu vstřelil v 16. minutě ranou k tyči Machy. V neproduktivním náporu jsme dále pokračovali až do 27. minuty, kdy soupeř vyrovnal dálkovou střelou pod břevno a hra se potom v závěru poločasu už vyrovnala. Dalo se předpokládat, že ve druhém poločase budeme v náporu pokračovat a výsledek strhneme na svou stranu. Pár minut to tak vypadalo, ale ojedinělý únik soupeře po levém křídle až před brankáře skončil ve 45. minutě střelou do naší sítě. Takže zlom v utkání sice přišel, ale bohužel ve prospěch soupeře. Po vyrovnané mezihře kolem 55 .minuty utkání jsme soupeře znovu zatlačili a útoky na jeho branku se valily jeden za druhým. Vyrovnání mezi 60-70 minutou tzv. „viselo ve vzduchu“, hráli jsme většinou jen na půli soupeře, ale na rozdíl od 1. utkání chyběla razantní nechytatelná střela z blízké vzdálenosti, a prška střel z větší dálky nemohla dobrého brankáře soupeře ohrozit.

A konečný zlom přišel v 74. minutě, soupeř po kopu z rohu „zvoleje“ potřetí překonal Ondru. Poměr střel na branky v celém utkání odhaduji cca 30: 10, jenže soupeř využil z minima svých možností maximum a naopak my z maxima možnosti jsme vytěžili minimum 1 branky. A proto ten úvodní slogan.

Nicméně bych chtěl ocenit, že všichni hráči bojovali a snažili se tvořit hru i v nepříznivém stavu a náš nápor mezi 60-70 minutou byl obdivuhodný. Není tedy třeba věšet hlavu, naopak tento neúspěch za tu hlavu hodit a pokračovat v přípravě na další utkání.

J. Němec

Fotografie z průběhu utkání:

8.9.2019

1. soutěžní utkání   Spartak Kbely SC Xaverov 3:3 (2:2)

Už v  1. kole nás čekal silný soupeř a také svou pověst potvrdil. O to více je možné ocenit  výkon našeho celého mužstva, které  s ním hrálo celý zápas zcela vyrovnanou partii a domnívám se, že  mělo dokonce v závěru utkání  o kousek blíž k vítězstvi. Jedna z našich posledních střel do břevna totiž skončila  (podle mne, a byl jsem k situaci nejblíže), odrazem za brankovou čárou, ovšem šla zase ven. A takovou branku by mohl rozhodčí uznat jen tehdy, pokud by měl k dispozici televizi.  Také situace při 2. brance do naší sítě v 39. minutě byla pravděpodobně sporná, vykonavatel trestného  kopu podle našich hráčů  nepočkal na signál rozhodčího a zaskočil Ondru v brance ještě v situaci, kdy si ještě rovnal zeď.  Fotbal není krasobruslení, takže platí branky uznané rozhodčím a je jedno, že ty první dvě do naší sítě byly takové "ušmudlané" na rozdíl od našich parádních tří střel Tomášů (2 x Komzala a Koželský),  na které byl (v minulé sezóně ještě náš  brankář),  dlouhý Ivan,  příliš krátký.  Na náš úporný boj ukazují i 4 žluté karty (Machaček, Málek, Komzala, Bednář) proti jediné soupeře.  Výkon mužstva i jednotlivců  ocenili nejen  trenéři i poměrně velký počet diváků z obou táborů (odhadem 60).  Níže můžete vidět několik fotografií z utkání. Další těžký soupeř nás  čeká v sobotu 14.9. na Junioru.

J. Němec

6.9.2019

Přátelský zápas  Spartak Kbely - DFC Prag   4:6 (2:3)

1. zápas po soustředění  v němž se "ladily noty"  před prvním  soutěžním utkáním v neděli 8.9.  Soupeř využil lépe své příležitosti, z nichž asi polovina vznikla po chybách naší obrany. Ale mne potěšila útočná fáze našeho mužstva a střelba na bránu,  zdá se být podstatně lepší, než v minulé sezóně. Ovšem teprve další utkání ukáží, zda jsem se nemýlil.

J. Němec

 

 

 

1.9.2019

Několik fotografií ze soustředění  (26.8.2019)

22.6.2019

Poslední akce sezóny 2018-2019 -  účast na oslavě 95. výročí založení fotbalu v Řepích

Sokol Řepy-Spartak Kbely  4:1 (3:0) 

Zahájení utkání se z důvodu problémů v organizaci akce, ale také z důvodu počasí  nepříjemně protáhlo. Za  Kbely nastoupilo kombinované mužstvo pouze s 12 hráči (a ve 2. poločase už pro zranění hrálo jen 11 hráčů) proti domácím, kteří měli k dospozici málem 2 jedenáctky.  Začátek nebyl zrovna povzbudivý,  během 15 minut jsme prohrávali 0:2 (jedna branka z penalty), potom se hra vyrovnala a zahodili jsme několik šancí na snížení náskoku soupeře. Do poločasu (hrálo se 2 x 40 minut i když pořadatel původně avízoval 2x 30 minut) domácí zvýšili dokonce na 3:0.

II. poločas byl celý  pod taktovkou Kbel, z  pěkné celoplošné hry a velkého tlaku po celý poločas jsme vytěžili jen jednu branku, nastřelili 2 x břevno a nevyužili minimálně 3 možnosti trefit prázdnou bránu. Brankáře Řep jsme ohrožovali daleko časteji, než soupeř našeho. A naše obrana i brankář pracovali velmi dobře, až na smůlu v poslední minutě utkání, kdy  tečovaný míč zapadl k tyči naši brány.

Nebývá zvykem mužstvo po prohraném utkání chválit, tentokrát  si však pochvalu zslouží všichni hráči i mužstvo jako celek, za bojovnost i předvedenou hru ve 2. poločase.  Dá se o ní skutečně říci: Byla to dobrá práce.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

16.6.2019

26. kolo soutěže  - Spartak Kbely - FA Praha  2:6 (2:3)

Z přehledu výsledků soupeře v minulých kolech bylo možné usuzovat, že naše poslední utkání soutěže nebude nijak lehké,  ale náš poslední výkon v Chabrech  s 2. mužstvem tabulky dával naději, že  můžeme  se soupeřem sehrát vyrovnanou partii. Nastoupili jsme tentokrát s u nás nevídaným počtem hráčů na střídání (4) a opět nás podpořili  dva hráči z SD ročníku 2002 (Míra a Rodan), kteří s plným nasazením odehráli celé utkání.  Začátek utkání byl jako jízda  na tobogánu -  ve 3. minutě gól v naší síti,  v 5. minutě jsme vyrovnali 1:1 v 7.minutě opět branka z dálkové střely k tyči 1:2, v 10. minutě vyrovnání 2:2  z pokutového kopu.  Při tomto tempu to vypadalo, že utkání by mohlo skončit s dvouciferným skórem.  Ve zbývající části prvního poločasu byla hra vyrovnaná, několik šancí na obou stranách zmařili brankáři.   Ve 29. minutě zaskočil soupeř z branky vysunutého Ondru další dálkovou střelou pod břevno  2:3,  a tak skončil poločas. Čekal jsem opakování  situace z minulého utkání v Chabrech a  náš rostoucí tlak na soupeře. To také několik  prvních minut  II. poločasu platilo a vyrovnání viselo ve vzduchu.   Kuba při úniku přehodil i brankáře,  z brankové čáry  (možná, že i trochu za ní) vykopl míč vracející se obránce, gól to však nebyl.  A  stoprocentně platilo: Nedáš-dostaneš.  Hned z následující protiakce soupeř skóroval (2:4) a 2 minuty na to  zvýšil z penalty na 2:5.  Potom už  soupeř nepustil situaci z rukou  a završil své vítězství brankou v 64. minutě na 2:6.  Odveta za podzimní utkání (prohráli jsme 3:10) se nám tedy nepodařila.

Naše mužstvo tedy nemělo zrovna úspěšnou soutěžní sezónu,  daleko lépe si vedlo v zimním turnaji a na mezinárodním velikonočním turnaji.  Je třeba vzít  v úvahu, že  převážnou část mužstva tvoří hráči ročníku 2003 (a několik 2004)  a  celé (již sehrané) mužstvo tak nastoupí do nového ročníku soutěže  proti stejně starým protihráčům  a navíc (což nás pochopitelně netěší)  do soutěže, kde se dá předpokládat nižší výkonnost soupeřů, než byla v soutěži stávající s velkým množstvím hráčů ročníku 2002.

Ovšem pro úspěch v sezóně příští je  třeba zlepšit docházku na tréninky (a účast na utkáních!), trénovat a trénovat, zachovat bojovného ducha minimálně ve stejné úrovni, jakou jeho hráči a celé mužstvo projevili v posledních  třech utkáních. Dobrý základ  pro příznivý start do nové sezóny přinese určitě klubové soustředění v posledním týdnu  srpna, na které je přihlášeno 16 hráčů.

Hráči na závěr (i když neúspěšného) posledního utkání soutěže poděkovali všem fanouškům a přiznivcům, kteří mužstvo za každé situace podporovali.  Několik  fotografií ze zápasu i z  tohoto poděkování je uvedeno níže. K tomuto poděkování se tímto připojují trenéři a vedení mužstva.

J. Němec

 

 

 

9.6.2019

25.kolo soutěže     SK Dolní Chabry - Spartak Kbely  3:0 (3:0)

Dva hráči ročníku 2002 půjčení  z SD (Míra a Radan) byli nejen velkou oporou v celém zápase,  ale hlavně nám umožnili mít alespoň jednoho hráče na střídání.  Soupeř na tom byl podstatně lépe 8 hráčů ročníku 2002 a 3 hráči na střídání + domácí prostředí.   Přesto to prvních 10 minut zápasu vypadalo pro nás nadějně, hrálo se  téměř pořád na polovině Chaber.  Ovšem branka ve 13. minutě po uniku  hráče na křídle (naše obrana přitom dost zaváhala) dostala domácí "na koně" a korunovala mu to poměrně přísně nařízená penalta proti nám ve  20. minutě  (2:0). Až do 40. minuty se hrálo vyrovnaně, měli jsme i několik (málo) šancí.  Ovšem další chyba v obraně "namazala"  nabíhajícímu hráči soupeře ke střele z  prostoru mezi vápny  (a do protipohybu brankáře) a tímto gólem "do šatny" poločas skončil. Jak je vidět z výsledku ve druhém poločase  už jsme domácím skórovat nedovolili, ovšem ani my jsme se do takové brankové 100 % situace, z jaké nám soupeř vsítil třetí gól, nedostali.  A několik pěkných, ale dálkových střel, nemohlo brankáře Chaber výrazně ohrozit.  Přes porážku je možné ocenit, že tentokrát jsme nedovolili soupeři navršit  ke konci zápasu skóre tak, jako v minulých zápasech, naopak jsme ho v závěru zápasu dostali my pod tlak. Jen ty góly z tohoto tlaku chyběly. 

J. Němec

 

 

Několik fotek z utkání:

2.6.2019

24. kolo soutěže:  Spartak Kbely - Junior Praha 1:6 (1:3)

Dobrý začátek (vedli jsme brankou z 10 minuty) a zdálo se, že utkání bude vyrovnané. Soupeř  však srovnal nedlouho potom, jak jinak než hlavou po kopu z rohu. Zdá se, že náš standard je  2 takové branky do naší sítě každý zápas, a to trenéři potřebné obranné situace opakovaně trénují !. Hrálo se sice střídavě na obě brány, ovšem  nám se "podařilo" dvakrát nahrát přímo soupeři do  brejku (1:3) a přestože jsme soupeře od 21. minuty až do konce poločasu k ničemu nepustili, tyto chyby  jsme bohužel nezkorigovali a poločas zůstal 1:3. Druhý poločas byl  podobným obrazem prvního, skóroval (jednou opět hlavou po kopu z rohu) však jen soupeř.  Prohráli jsme zaslouženě, protože  dáme- li asi z 12 příležitostí jednu branku a soupeř  dá z přibližně 15 šancí gólů 6, lze těžko v takovém utkání zvítězit. Na naší hře byla vidět  dobře trénovaná souhra celého mužstva  při postupných útocích, ovšem mně (celému mužstvu) stále chybí "bombardier" (lepší by byli 2), který dokáže časté vypracované a získané pozice v okolí velkého vápna využít a vystřelit takovou střelu, na kterou brankář soupeře "nemá".  Určitě je to téma, které trenéři znají a budou mu věnovat v tréninku i na soustředění potřebnou pozornost.  Tím, že už nehrajeme o umístění v tabulce, měla by být ve zbývajících  2 utkáních ve hře mužstva větší pohoda a pak určitě může přijít i větší radost ze hry posvěcená góly.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

25.5.2019

 

23. kolo soutěže:  TJ AVIA  ČAKOVICE - Spartak Kbely 5:1 (2:0)

V sestavě jsme postrádali především zraněného srdcaře Vojtu, chyběl i nemocný Fíla. Začátek smolný, křížovou střelu ve 2. minutě na zadní tyč sice  Ondra vyrazil,  ale málo,  a ještě stačila zapadnout do sítě.   Dlouho se hrálo vyrovnaně, avšak do šatny nás soupeř poslal s  další brankou hlavou po rohovém kopu.  Prvních 15 minut druhého poločasu  se hrálo pod taktovkou Kbel, ovšem soupeř náš nápor zlomil opět střelou hlavou po rohovém kopu v 57. minutě a hned přidal další v 70. minutě. Dominikovi se v 76. minutě podařilo snížit na 1:4, ovšem úplný závěr zápasu opět patřil  hráčům Čakovic, kteří vstřelili  úplně zbytečnou poslední a poměrně levnou branku v 80.minutě.  Když se podíváte na komentáře posledních tří zápasů, situace se v tomto směru opakovala.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

19.5.2019

22. kolo soutěže:  Spartak Kbely - ČAFC Praha   2:3  (1:2)

Zbytečná prohra. Ani jeden gól soupeře nepadl po tvůrčím útoku soupeře, ale jen po chybách naší obrany, respektive po jejím malém důrazu v obraných zákrocích po standardních  situacích.  Na rozdíl od soupeře jsme tentokrát hráli úplně bez hráčů ročníku 2002  a měli přitom dokonce 2 hráče na střídání!  Na rozdíl od soupeře (3 žluté karty) jsme hráli slušně a tentokrát jsme se obešli i bez mluvení (remcání). Naše branky dal Machy jednu z trestného kopu, druhou z penalty za hrubý faul brankáře na Andreje (viz též 5. foto od konce níže).  Příští sobotu 25.5.2019 hrajeme další utkání v Čakovicích, kterým máme  odvádět těsnou podzimní porážku (0:1).

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

 

11.5.2019

21. kolo soutěže  Spartak Hrdlořezy - Spartak Kbely 7:1 (3:1)

Začátek utkání v  dešti po ustupující bouřce  a porážka zbytečně vysoká.Tentokrát jsme nejeli do Hrdlořez vyhrát, spíš utkání vůbec odehrát, protože ještě v pátek bylo pevně k dispozici jen 9 hráčů. Posléze se podařilo přeci jen stav soupisky doplnit.   První poločas byl vyrovnaný, po kontaktním gólu Kuby na 2:1 se dokonce zdálo, že se utkání dá ještě zvrátit, protože jsme hráli na půli domácích asi ve stejném rozsahu, jako oni u nás. 3. gól  po trestném kopu za spornou ruku na zadní tyč ovšem dostal domácí zase do lepší pozice před II. poločasem. Druhý poločas byl více než 20 minut pod taktovkou Kbel, ovšem  i v tomto utkání se potom opakoval fatální výpadek  hry  mužstva, podobně jako v minulém utkání s FA A. Zbůra. Tentokrát  se nám takový výpadek "povedl" až úplně na konci utkání, kdy do naší sítě padaly jeden gól za druhým  (74. minuta, 76. minuta, 78.minuta), a bylo to úplně zbytečné.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

28.4.2019

17. kolo soutěže  FA A. Zbůra - Spartak Kbely  7:0 (2:0)

Lídr tabulky z výběrové fotbalové akademie  nastoupil s 18 hráči, Kbely se 12, žádný z našich kolegů ročníku 2002, startující za starší dorost,  nás tentokrát podpořit nepřijel.  Po naší úporné obranné hře  v prvním poločase s přijatelným výsledkem a dokonce po našem překvapivém 10 minutovém náporu na začátku poločasu druhého, přeci jen síly  začaly docházet. Soupeř si totiž mohl dovolit  střídat více hráčů  najednou a byť to byli  hráči ročníku 2004, byli to hráči stejně schopní a rychlí,  jako jejich starší kolegové, navíc zcela odpočatí. Konečný zlom v utkání nastal už v 49. minutě, kdy jsme nabídli soupeři  šanci dosáhnout   velice levné branky (dá se říci, že byla skoro vlastní). Potom soupeř skóroval  rychle za sebou  v 53. minutě, 56. minutě, 59. minutě na stav 6:0. Oceňuji, že ani potom se hráči Kbel nevzdali a v následujících 20 minutách několikrát vážně ohrozili soupeřovu branku. Bohužel se  kýžený čestný gól vsítit nepodařilo a naopak  soupeř v posledních vteřinách zápasu po rychlém kombinačním útoku zavěsil po sedmé.

J. Němec

Několik fotografií z utkání FA A.Zbůra-Sp. Kbely

21.4.2019

19.4.-21.4.2019: Mezinárodní velikonoční turnaj - 10°Prague Cup (TorneiGiovanili)

Kategorie U17  (2003-2002) Špatný začátek a přes  komplikace v sestavě  dobrý finiš.

19.4.: 1. utkání: Brno Slatina-Spartak Kbely  3:2 (3:0)  s dvěma rozdílnými poločasy, (něco jako Slavie na Chelsa). Soupeř získal vedení z penalty, kterou sice Ondra vystihl a vyrazil, ovšem soupeř byl v dorážce podstatně hbitější než naši obránci.  Následovaly další dvě branky v naší síti a zdálo se, že je rozhodnuto. Druhý poločas byl o něčem jiném a hráli jsme hlavně na soupeřově polovině, vstřelili dvě branky (TomášJetýlek a  Vali), ale vyrovnat už jsme nestačili.

20.4.: 2. utkání: Academia Sandonatese - Spartak - Kbely 2:1 (0:0) - vyrovnaný zápas s uřvanými a nikoliv v rukavičkách hrajícími Italy jsme ztratili chybou v obraně až 2 minuty před koncem. Branku dal  Míra.

20.4.: 3. utkání s opakovaným soupeřem: Brno Slatina-Spartak Kbely  1:0 (0:0). Zase vyrovnaný zápas, ve kterém jsme ale nezopakovali tlak z druhého poločasu utkání č. 1 a rozhodla celkem náhodná branka, bohužel do naší sítě..

20.4.: 4. utkání  s opakovaným soupeřem: Academia Sandonatese - Spartak - Kbely 2:0 (1:0). První branka padla z mnohametrového ofsajdu, když pomezní rozhodčí (z mužstva soupeře)  stál jako špalek několik metrů od půlící čáry. Rozhodčí zápasu  rozhodl následně o jeho výměně (ale branka platila), zaskakovali střídavě naši hráči (i když jsme měli  na střídačce jen jednoho jediného). Druhý poločas jsme navíc dohrávali jen v 10, když Jirka  po druhé žluté kartě odešel do funkce onoho pomezního a přes naši úpornou obranu se soupeři  podařilo jedinou dálkovou střelou utkání definitivně rozhodnout.

21.4. Dvě utkání o 5. až 7. místo: Ještě během začátku dopoledne se zdálo, že zbývající utkání budeme muset odehrát v 9 hráčích, protože mimo některá drobnější zranění ze soboty se vyskytlo několik nových Velikonočních viróz. Nakonec se však podařilo mužstvo (dokonce až během prvního utkání!) dokompletovat a hlavně  udržet velmi hrubě hrající Italy z mužstva  Pianenghese na uzdě a dokončit toto utkání nerozhodně 0:0 (i když bohužel za cenu několika zranění). A posledním atakem surového soupeře bylo sražení Ondry kolenem do zad do brány, což přineslo velké obavy před penaltovým rozstřelem. Ten se však vydařil, Ondra jednu penaltu vyrazil, jednou se soupeř vůbec netrefil a naši 4 borci (dobrovolníci) vše proměnili. A bylo hotovo. Poslední naše utkání turnaje se Sokolem Hostouň, na které nás už bylo zase 11,  rozhodl Radan dvěma góly a skončili jsme tak na 5. místě turnaje..    

J.Němec

Výsledky turnaje (U17):

1. TV Heuchlingen (Německo),
2.SK Slatina Brno,
3. USD Tribiano (Itálie),
4. Academia Sandonatese (Itálie),
5. Spartak Kbely,
6. USD Piannenghese (Itálie)
7. Sokol Hostouň

Několik fotek z turnaje a na závěr  foto mužstva, které se podařilo dokompletovat na 11 až v průběhu posledního dne turnaje.


 

14.4.2019

16. kolo soutěže  Spartak Kbely-S.Újezd n/L 0:0 (0:0)

Neobvyklý výsledek, zejména, když to bylo utkání plné brankových příležitostí na obou stranách. A příjemným překvapením pro mne bylo, že jich bylo více na našich kopačkách. Na rozdíl proti dvěma předchozím utkáním v Uhříněvsi a Řepích  tentokrát  Kbely  udržely tempo i ve druhém poločase, dokonce v něm soupeře přehrávaly a ohrožovaly branku nevídaně častou střelbou a to přesto, že měly jen jediného hráče na střídání.  Prostě  tentokrát je možné říci o celému mužstvu, že odvedlo dobrou práci. Za remízu může  soupeř (dle mého názoru) děkovat hlavně výkonu svého brankáře  a částečně také nepříliš přesnému rozhodčímu. Příště  hrajeme  (po mezinárodním Velikonočním turnaji)  v neděli 28.4.2019  velmi těžké utkání na Strahově proti lídrovi tabulky FA A.Zbůra a doufám, že tam podobně bojovný výkon zopakujeme . 

J. Němec

Fotografie z utkání:

15. kolo soutěže   Sokol Řepy-Spartak Kbely 5:1 (2:1)

Průběh utkání v Řepích se dost podobal  utkání 14.kola v Uhříněvsi. Začátek měly v rukou Kbely  a soupeř se dostával na útočnou půlku jen sporadicky. A vstupní nápor korunoval brankou už v 7. minutě David z úniku. Ovšem s přibývajícími minutami soupeř převzal iniciativu, vyrovnal v 27. minutě nechytatelnou střelou k tyči a teměř "do šatny" ( v 37. minuta) přidal   branku druhou. Druhý poločas jsme tentokrát začali  dobře a 9 minut měli převahu s několika brankovými příležitostmi, vyrovnání, "viselo ve vzduchu". Ovšem soupeř tento nápor zlomil třetí brankou (49. minuta), když  naši obránci pozdě odstartovali za unikajícím hlavním střelcem soupeře (dal 3 branky) a Ondra v bráně již neměl šanci. Při čtvrté brance (57. minuta) udělal Ondra chybu a neudržel míč před ostře dotírajícím soupeřem. Finální 5. branka padla v 73. minutě po kopovém rohu  střelou z malého vápna.  Soupeř na nás hrál těsnou osobní obranu ( naše hlavní útočníky obsazovali často až 3 hráči !),  využívajíc přitom své fyzické převahy. Některým našim hráčům se nelíbilo, že rozhodčí  silový přístup soupeře k osobním soubojům toleroval, ale je nutné zdůraznit, že utkání neovlivnil. Soupeř byl  celkově  silnější a vyhrál zaslouženě i  když vítězství o 4 branky poměru sil na hřišti  vůbec neodpovídalo. Co jsem přes nepříznivý vývoj utkání ocenil, byla  bojovnost našich hráčů hráčů až do poslední minuty.

J.Němec

Několik fotek z utkání:

24.3.2019

14. kolo soutěže   Čechie  Uhříněves-Spartak Kbely  5:0 (1:0)

Je těžké komentovat výsledky mužstva, které lítají  jak na toboganu. S Pragou  10.3. v ZL 0:12, s Bohnicemi v 18. předehrávaném kole 20.3. 8:0, nyní po vyrovnaném 1. poločase  prohra s dobrým, ale nikoliv nepřekonatelným soupeřem 0:5. 1. poločas sice skončil pro nás 0:1, ale klidně to mohlo být i naopak. Očekával jsem pokračování a začátek druhého poločasu s tlakem na vyrovnání, zlepšení pohybu bez míče a hlasitější komunikaci. Opak byl pravdou, soupeř zvýšil hned v 41. minutě na 2:0 a pak už se  organizace naší hry jen zhoršovala a soupeř nabídnuté chyby v obranné hře také využil.  Na druhé straně jsem marně čekal u brány soupeře alespoň na čestný gól, ale upřímně řečeno, příležitostí k němu bylo jako šafránu. Teď máme 14 dnů v soutěži pauzu a hrajeme až  v neděli 7.4.2019 od 14:00 hodin v Řepích,  14 dnů poctivého tréninku může pomoci i ve zlepšení fyzičky ( moc potřebné), je třeba dnešní  prohru hodit za hlavu a soustředit se na odvetu za podzimní prohru 1:7 v Řepích.

Výsledky naší soutěže můžete v podrobnostech sledovat na:  www.fotbalpraha.cz /soutěže...

Několik fotek z tohoto nepovedeného utkání:

 

 

 

20.3.2019

18. předehrávané kolo soutěže  Slovan Bohnice-Spartak Kbely 0:8 (0:3)

První jarní utkání soutěže eliminovalo debakl z posledního kola zimní ligy s TJ Praga. Mimo posílení sestavy v útočné řadě  určitě sehrála své pozitivum rozehranost mužstva ze zimního turnaje, kterou soupeř pravděpodobně postrádal. A pokud tomu tak je, měl zimní, poměrně  organizačně náročný zimní turnaj  našeho klubu, svůj význam.  Branky vstřelili: 4  Rodan a to pěkně čtyřikrát za sebou, 2  Vali, 1 Tom, 1 Vojta. A po velmi dlouhé řadě zápasů uhájil Ondra v brance 0. Začátek jarní sezóny se tedy povedl, ale abychom se odpoutali z posledního místa podzimní tabulky, čeká celé mužstvo hodně práce a opakování dobrých  výkonů. Dnes už jsem si sice nepřipadal jako na utkání hluchoněmých, ale ještě je v tomto směru co zlepšovat.

J. Němec

Několik fotografií hlavně z první poloviny utkání, pak už světelné podmínky záběry ze hry moc nedovolovaly. 

10.3.2019

6. utkání v turnaji ZL-MD :  TJ Praga - Spartak Kbely  12:0 (7:0)

V 7. minutě  stav 3:0  to není zrovna nejlepší vizitka naší obrany.  Nic na tom nemění fakt, že soupeř tentokrát nastoupil s mužstvem v sestavě, s kterou hraje Pražský přebor mladšího dorostu, na rozdíl od některých předchozích utkání turnaje, kdy Pragu reprezentovali starší žáci ročniku 2004. V dalším průběhu 2 penalty na naši branku, jedna  branka vlastní,  jen několik málo ohrožení branky Pragy za celý zápas, to nebyl dobrý závěr turnaje, který jsme až do 6. a 7. kola měli rozehraný docela dobře. Své k výkonu si  určitě řekli trenéři. Turnaj sloužil jako příprava na  jarní soutěž, a je třeba co nejdříve na debakl s Pragovkou zapomenout. Hrát to co umíte, bojovat ale také komunikovat (dnes to byla hra němých ??).

J. Němec

 

 

3.3.2019

5. utkání v turnaji ZL-MD :  Spartak Kbely - DFC Prag 2:4 (0:4)

Nová barva  dresů mužstvu  zřejmě nesvědčila. První poločas byl na 5.  Soupeř dal 4 branky, z čehož minimálně 2 po fatálních chybách naší obrany.  Na druhé straně se v útoku brankáře soupeře překonat nepodařilo, i když šance byly.   Ve druhém poločase už byl  náš výkon  podstatně lepší, velký náskok soupeře se vyrovnat nepodařilo. Branku dali M. Gábor a T. Komzala.  Zimní turnaj organizujeme  hlavně  z důvodu dobré přípravy na soutěž, proto není třeba věšet hlavu nad prošvihnutým poločasem, ale vzít si  ho také jako jednu zkušenost.  S ohledem na další výsledky turnaje je tabulka po 5 kolech hodně vyrovnaná, i když první a poslední místo se zdá již vyřešené.

J. Němec

Několik málo fotek z utkání:

10.2.2018

4. utkání v turnaji ZL-MD :  Spartak Hrdlořezy-Spartak Kbely 3:5 (1:2)

V utkání 5. kola turnaje, přeloženém z důvodu sněhové kalamity z 3.2.2019  nám naopak přálo příznivé počasí  celého nedělního odpoledne. Začátek utkání proti urostlým hráčům soupeře  nebyl optimální, soupeř proměnil hned  v první čtvrthodině zápasu penaltu. Hra byla vyrovnaná a dařila se nám kombinace, na kterou navazovala i poměrně častá střelba. Poločas skončil  2:1 v náš prospěch.  V dobrém výkonu  mužstvo Kbel pokračovalo i ve druhém poločase zvýšením skóre na 3:1, ovšem soupeř korigoval na 3:2 a výsledek byl chvíli na vážkách, soupeř tlačil na vyrovnání. Potom však se Tomovi a Valimu  podařilo vstřelit  čtvrtý a pátý gól a soupeř už jen stačil v posledních vteřinách zápasu ještě snižit na konečných 3:5. Naše branky vstřelili Vasil 1, Tom 2, Vali 2.  Myslím si, že mužstvo podalo jeden ze svých nejlepších výkonů od doby, kdy přešlo do kategorie mladšího dorostu.  Hráli jsme za umělého osvětlení takže  tentokrát fotky z utkání nejsou k dispozici.

Ještě moje poznámka: V mužstvu je evidováno přibližně 20 hráčů,  bohužel tréninková účast velmi kolísá. V současné době je to pravděpodobně způsobeno vyšší nemocností,  školními a rodinými vlivy, různě rozloženými jarním prázdninami, i problémy s tréninkovými podmínkami (jen ve středu), atd. Po skončení  období jarních prázdnin t.j. od 25. února se však musí tréninková účast podstatně zlepšit, omluvy pouze z vážných důvodů je třeba trenérům hlásit včas, aby bylo možné tréninky lépe připravovat a organizovat.  Každý má  dávat zprávy trenérům několika cestami (Fb, web, SMS) a platí, že omluvu je nutné nahlásit nejpozději do 12 hodin dne tréninku. 

Po konzultaci s trenéry - J. Němec

27.1.2019

3. utkání v turnaji ZL-MD -  Spartak Kbely - Avia Čakovice 4:2  (2:1)

Po sobotní sněhové kalamitě nám přálo vyjímečně příznivé počasí  celého nedělního odpoledne. Soupeři  jsme po dohodě pomohli dokompletovat jedenáctku  (hráli za něho Dominik a Daniel Tůša a určitě se neztratili).  Výkon mužstva šel nahoru, dařila se souhra a  tentokrát nebyla naší  Achilovou patu ani střelba. Prim ve střelbě (i v rozehrávce před brankou) měl  Vali, který za nás bohužel hraje jen občas, mohlo nás ale potěšit, že se tentokrát připojili i další, což je vidět i na autorství branek - 1 Machy, 1, Vasil, 1 Tomáš Komzala a tu poslední Vali, (který ale předtím ještě orazítkoval několikrát břevno i tyče).  Příští neděli nás čeká velmi silný soupeř - fyzicky velmi vyspělí hráči Spartaku Hrdlořezy, kteří si dnes poradili s Pragovkou 4:0. Bude to vyžadovat stejný nebo ještě lepší výkon, než dnes.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

14.1.2019

2. utkání v turnaji ZL-MD - zbytečně vysoká prohra s Běchovicemi 1:5 (0:2)

Hráči Kbel začali dobře a evidentně měli v prvním poločase více ze hry, ale nepřekonali svou "Achilovu" patu a žádnou branku přes několik příležitostí nevsítili.  Na druhé straně jedna nepozornost obrany a jedna chyba brankáře a do kabin se šlo se stavem 0:2. Ve druhém poločase pokračovala celkem vyrovnaná hra, podařilo se Tomášem dokonce snížit na 1:2, ale závěr utkání se kbelským vůbec nepovedl. Další chyba brankáře   1:3, další  nedůraznost obrany v malém vápně 1:4 a nakonec nepozornost celého mužstva, které nechalo soupeře po  rozhodčím obráceném vhazování volně  bez odporu postupovat na bránu  1:5. Přes prohru  (zcela zbytečně vysokou) trenéři hodnotili výkon mužstva pozitivně. Jen ta střelba se nedaří a nedaří.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

 

2.12.2018

Konečně výhra - 1. kolo ZL MD: Spartak Kbely-AFK Union Žižkov 4:1 (1:1)

Na rozdíl od předchozích utkání mužstva, kdy  Achilovou patou  byla vždy  střelba na bránu, tentokrát těch střel a střeleckých pokusů  z různých vzdáleností bylo podstatně více a některé se "ujaly". A ve spojení se spolehlivou obranou a brankářem to přineslo úspěch, protože i soupeř měl několik nadějných šancí.. Utkání se hrálo za nepříznivého  deštivého počasí, zejména ve druhém poločase trápil všechny hráče i rozhodčího hustý liják. Kbelské branky  dali  J. Šikner 2, T. Komzala 1, V. Shestak 1

J. Němec

Několik fotografií z utkání, tentokrát od "profi" fotografa P. Váni:

 

26.11.2018

Přátelský tréninkový zápas  SD-MD  4:0 (3:0)

Zápas sehraný v rámci tréninku obou mužstev  byl dobrou přípravou MD na 1. zápas  Zimní ligy dne 2.12. v Satalicích s Unionem Žižkov a pro SD přípravou na serii přátelských zimních zápasů.  Výsledek odpovídá výkonnostní a věkové převaze obou mužstev a lze říci, že se hráči MD nedali lacino, ovšem branku (hlavní problém ve většině zápasů) bohužel opět nedali.

J. Němec 

18.11.2018

13. kolo soutěže  FA Praha-Spartak Kbely  10:3 (3:1)

Bohužel ani poslední podzimní soutěžní utkání se nevydařilo. Po dlouhé době  se mi obě mužstva zdála zhruba stejného vzrůstu, (ovšem bylo to jen zdání, více než polovina mužstva soupeře byla ročníku 2002). První čtvrthodinu zápasu jsme byli lepší a těžko by někdo tipoval konečný výsledek. Těsně před koncem poločasu (už jsem  to viděl na poločasovou remízu) jsme dostali 2 (levné) slepené branky po chybách obrany, ale pořád jsme byli ve hře. Ale ve 2.poločase už od začátku ovládal hru soupeř a úplně katastrofálních potom bylo posledních 10 minut zápasu, brejk soupeře za brejkem ( a branky z nich 76,77,78 minuta), prostě obrana nestačila a „rychlíci“ soupeře toho náležitě využili.  Branky Spartaku  Koželský, Komzala, Macháček.
Příliš krutá porážka, které pomohlo i to, že jsme disponovali jen jedním hráče na střídání, by nás neměla deprimovat. Teď je na programu poctivý zimní trénink - 3 x týdně převážně na UMT v Satalicích a přípravná utkání zimní ligy (Turnaj ZL – MD Spartaku Kbely). Jarní část soutěže bude začínat v březnu a máme šanci začít znovu a lépe než na podzim.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

11.11.2018

12. kolo  soutěže:  Spartak Kbely - S. Dolní Chabry 0:5 (0:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů.  Zatím co do úvodu zápasu vstoupily Kbely  lépe a zejména v první části poločasu se nejen  hrálo více na straně soupeře, ale   Kbely měly i několik dobrých brankových příležitostí. Ke konci poločasu už  kbelský tlak upadal   a branku jsme dostali celkem z náhodné situace. To co se nám nepovedlo na začátku prvního poločasu, to uchopil soupeř na začátku poločasu druhého, kdy dvěma slepenými brankami v 42. a 44. minutě  utkání rozhodl a zcela rozvrátil dosavadní kbelský herní systém, jehož zhoršení podpořila zřejmě i naše menší fyzická výdrž. 4. branka padla z přísně nařízené penalty, domnívám se totiž, že kdyby stál rozhodčí tam, kde já, tedy vedle branky a viděl situaci zepředu,  asi by ji neodpískal, protože J. Málek v podstatě nefauloval, šel přes míč, ale soupeřův hráč "šikovně" upadl.  Ale ta branka stejně o ničem nerozhodovala, stejně tak jako pátá z úniku naší ochablé obraně.

Z mého diváckého pohledu - za první poločas pochvala, za druhý už to bylo na čtyřku, hlavně se mi nelíbilo dohadování mezi hráči.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

4.11.2018

11. kolo  soutěže: Junior - Spartak Kbely  6:1 (2:0)

Větší část mužstva Junioru  byla fyzicky podstatně vyspělejší, než kbelští mladší dorostenci. Na příklad brankář by se svou výškou a hmotností neztratil ani  v mužstvu dospělých, ale objektivně řečeno, kbelští útočníci mu v průběhu utkání  stejně nedali nijak vyniknout. To Ivan si na druhé straně zachytal podstatně více.   Mužstvo Junioru dokázalo své fyzické převahy využít  a  když jim to (dle mého názoru) tolerantní rozhodčí  ještě  ulehčoval, zúročili  tuto převahu i brankami. 

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

 

24.10.2018

10. kolo  soutěže: Spartak Kbely - Avia Čakovice 0:1 (0:1)

Po dobrém výkonu těsná prohra s mužstvem, které aspiruje na čelní místa tabulky (momentálně 2. místo a 19 bodů).  Minimum chyb v naší obraně, kterou už opevnil Jirka Málek, velmi aktivní hra zálohy. Jen ta střelba (nejen její přesnost, ale  malé množství střel vůbec), je stále naší Achilovou patou. Ale já jako divák si dnešní fotbal pochvaluji. Soupeř hrál rychlý fotbal a na rozdíl od nás i často střílel. Přesto si myslím, že k remíze nám chyběl jen kousek fotbalového štěstí.

Repete si dáme brzy v připravovaném zimním turnaji, námi pořádaném, kam se Avia přihlásila.

Tentokrát bez fotek z utkání.

J. Němec

20.10.2018

9. kolo  soutěže: ČAFC-Spartak Kbely  3:1 (0:1)

Prohra se sousedem z konce tabulky,  která se těžko komentuje. Utkání by více slušela remíza, ale soupeř se ve druhém poločase o dost zlepšil a naše obrana se zálohou naopak ve výkonu polevily a dovolily mu vsítit poměrně levné tři branky.  Několik našich hráčů, kteří dřeli do úmoru,  ale také hráči, kteří  se projevili hlavně nekázní na střídačce a dokonce odmítli v závěru utkání střídat. Viděl jsem, že několika téměř jistým brankám zabránil velmi dobrý brankář soupeře, ale je nutné objektivně přiznat, že i  náš Ivan  několikrát velmi dobře v poslední chvíli brance zabránil. Prostě utkání zralé  na remízu, ovšem s lepším koncem pro soupeře, škoda.

J.Němec

Několik fotografiíí z utkání:

14.10.2018

8. kolo  soutěže: Spartak Kbely -  Spartak Hrdlořezy  1:4 (1:2)

Soupeř přijel s fyzicky vyspělým mužstvem, ve kterém bylo 10 hráčů ročníku 2002 a svou fyzickou převahu  využil zejména v závěru zápasu.  Kbelskou branku dal Maty, který snížil v závěru prvního poločasu z trestného kopu na přijatelných 1:2. Na to Kbely navázaly náporem hned na začátku druhého poločasu, postupně však  naši hráči "ztráceli dech" a soupeř v útocích prosadil svou fyzickou převahu  a dostával se stále častěji do střeleckých pozic, které dvakrát využil.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

 

 

7.10.2018

7. kolo  soutěže Spartak Kbely - JM Chodov 9:2 (4:2)

Dlouho očekávané první body nového mužstva v nové soutěži jsou konečně na světě.  Soupeř nám to ulehčil, přijel a hrál celý zápas jen v 10 hráčích, ale zejména na začátku zápasu ukázal, že umí také pěkně "kousat".  Netradičně doplním informaci o zápasu kopii informace na webu PFS:

Spartak Kbely z.s.  - Jižní Město Chodov - fotbalový klub, o.s.  9:2 (4:2)

7. kolo - utkání 2018110D2A0701

Ne 07.10.2018, 14:00

Hřiště:KBELY T.
Diváci:20
Hlavní rozhodčí:Lukáš Zíka
1. asistent:
2. asistent:
Průběh zápasu
Domácí Čas Hosté
2'  
  8'
Arthur Fedčuk dal gól
Tomáš Koželský dal gól z penalty
20'
Lukáš Evžen Rosín obržel žlutou kartu
24'  
  34'
Michal Musil dal gól
40'
Ondřej Nejedlý obržel žlutou kartu
48'  
Andriy Lysyuk dal gól
62'  
David Polovko dal gól
70'  
David Polovko dal gól
77'  
David Polovko dal gól
79'  

Náhradníci - střídači

Jižní Město Chodov - fotbalový klub, o.s.

0

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

30.9.2018

6. soutěžní kolo   Spartak Kbely- FA A. Zbůra   0:4  (0:2)

Ani ve 5. soutěžním utkání s lídrem tabulky, který ještě neprohrál, se získat body nepodařilo.  Kbely ale nehrály špatně,  ale stále více se projevuje stálá absence hráče (lépe by bylo hráčů)  typu "bombardiera", který by dokázal nadějné příležitosti využít a  brankáře soupeře prostřelit. Ve druhém poločase už sil ubývalo, přesto jedna střela Tomáše Koželského ještě za stavu 0:2  skončila na tyči a kontaktní gól tak nepřišel.  Teoreticky máme už nejtěžší utkání podzimu za sebou a  někteří budoucí soupeři nás už mohou začít podceňovat. Myslím, že parta našeho mužstva je dobrá a drží stále více pohromadě, účast a intenzita na trénincích se zvyšuje,  takže  bodíky určitě přijdou. Ztrátou pro zbytek podzimu jsou zranění Ondry, kterému protihráč v neomaleném souboji o míč  stačil už v první čtvrtině zápasu zlomit dva prsty, každý na jiné ruce.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

 

22.9.2018

5. soutěžní kolo   Spartak Kbely-Sl. Bohnice  0:4  (0:2)

Ani ve 4. soutěžním utkání se získat body nepodařilo.  Začátek utkání v dešti na na klouzavém terénu byl vyrovnaný, jenom jsme bohužel (a to už je chronické) nevyužili několika hodně nadějných příležitostí. Soupeř naopak skóroval z nenápadných akcí, které ani na příležitost nevypadaly.  Poločasu by za výkon spíš slušela remíza.  Ve druhém poločase se už evidentní fyzická převaha soupeře projevila více, a také ji využil.  Našich šancí už bylo podstatně méně  než v poločase prvním.  Je to asi paradox, ale přes prohru se mi naše mužstvo v prvním poločase líbilo, a myslím si že v dalších utkání další zlepšení ( a s ním nějaké body) přijdou.

J. Němec

Fotky z utkání:

 

 

 

 

 

15.9.2018

4.kolo soutěže: FK  Újezd n/L-Spartak Kbely 5:2 (4:1) 

Zatím se novému mužstvu MD nedaří. Ani ve třetím soutěžním utkání se nepodařilo získat bod.

Ze zápisu: Tentokrát byla kritická střední část 1. poločasu, kdy soupeř vstřeli 2 branky za sebou ( v 17. a 21. minutě) a pak již vedení nepustil z rukou.  Kbely hrály v sestavě:

1
Němec Ondřej B
04060250           Br
4
Macháček Matěj N
03070159            
3
Málek Jiří N
03110209            
16
Baltic Teodor N
02121251            
2
Shestak Vasyl N
03120595            
11
Komzala Tomáš N
03041229           1
7
ŠiknerJakub(K) N
03110445           1
14
Odvárka Filip N
03030666            
8
Růžička Dominik N
03030348            
10
Koželský Tomáš N
03060488            
9
Polovko David N
03060858            
21
Khalus Ivan B
04061537            
13
Lysyuk Andriy N
03121113            
12
Vlček Jan N
03030587            
17
Juzl Tomáš N
02120179            
6
Hogen Jakub N
04010334            
18
Škarda Miroslav N
03010637    

Branky Kbel vstřelili T.Komzala (6 minuta) a J.Šiikner (46 minuta), ani na jedné straně nepadla  žlutá karta.

J.Němec

Několik fotografií z utkání:

 

 

9.9.2018

3.kolo soutěže Spartak Kbely-Sokol Řepy 1:7 (0:2) 

Jestliže jsme předchozí utkání s Uhříněvsí prohráli tzv. "o prsa",  u utkání se Sokolem  Řepy   to už byla  prohra o "koňskou  délku".  A přitom se ze začátku nezdálo, že utkání může skončit takovým rozdílem.  Útočné akce obou mužstev se střídaly až do 19. minuty, kdy  padla první branka  z přísně nařízené penalty do naší sítě  (a nechybělo mnoho a  Ondra ji vyrazil).  Soupeř připojil ranou  k tyči z krátké vzdálenosti po další čtvrthodině branku druhou a takto skončil i poločas. Začátek druhého poločasu  přinesl 10 minutový kbelský  nápor a  snahu o vyrovnání,  soupeř ho však zlomil třetí brankou z  úniku a potom už to šlo s kbelskou hrou "z kopce", obrana úplně vypadla ze hry a soupeřovi hráči  se dostávali lehce do malého vápna a dělali si prakticky před brankou co chtěli. Branky  v této době totálního výpadku kbelské obrany padly  v 54, 56, 59 a ještě pak v 64 minutě. Zbývajících 16 minut  byla již hra opět vyrovnaná,  kbelské útoky však končily na robustních obráncích soupeře. A několik střel z dálky nemohlo brankáře z Řep ohrozit.  Hlavní rozdíl, který jsem já viděl ve hře obou mužstev byl ve způsobu obrany - řepská nás do malého vápna prakticky  nepustila  a  ani jednou nedovolila individuální únik na brankáře. U obrany Kbel - viz 15 minutový totální výpadek, viz výše. Své přinesla dle mého názoru i rozdílná fyzička v obou týmech. Soutěž však pokračuje už v sobotu 15.9. od 13:45 hodin v Újezdě nad Lesy, takže znovu do toho.

J. Němec

 Několik fotek z utkání:

 

 

5.9.2018

Odložené 1.kolo soutěže Spartak Kbely-Čechie Uhříněves  3:4 (2:1)

Vše bylo nové - nově sestavené mužstvo, nové dresy, pro mužstvo nové domácí hřiště.Tomu utkání by více slušela remíza, protože soupeři byli dle mého názoru zcela vyrovnaní. Nestalo se, soupeř naše chyby v obraně využil, my nikoliv.  A šance byly.

Branky Kbel: 1. branka  v 16 minutě byla vlastní soupeře, ale hlavní podíl  na ní měl David Polovko, druhou dal  David Polovko z penalty v 36. minutě. Bohužel soupeř ve II. poločase přitlačil a kontroval dvakrát za sebou v 53. a hned na to v 54. minutě. A Kbely skóre okamžitě v 55. minutě Valentýnem Nikolenkem srovnaly a zdálo se, že utkání  by mohlo směřovat k remíze. Po další chybě v obraně však soupeř v 71. minutě získal  vedení a přes náš veliký tlak  v závěru zápasu už se vyrovnat nepodařilo.

Začátek v kategorii MD tedy nebyl zrovna štastný, ale mužstvo ukázalo, že má na to, aby hrálo vyrovnané zápasy. Neznáme  ovšem zatím výkonnost dalších soupeřů a ze dvou odehraných kol  se zatím těžko posuzuje síla budoucích soupeřů.

K výsledkům  (i tabulce soutěže) se nejrychleji dostanete na www.fotbalpraha.cz   (dále soutěže, D2A 1. třída MD).

J. Němec

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist