Sezona 2018 / 2019

15.9.2018

4.kolo soutěže: FK  Újezd n/L-Spartak Kbely 5:2 (4:1)

Zatím se novému mužstvu MD nedaří. Ani ve třetím soutěžním utkání se nepodařilo získat bod.

Ze zápisu: Tentokrát byla kritická střední část 1. poločasu, kdy soupeř vstřeli 2 branky za sebou ( v 17. a 21. minutě) a pak již vedení nepustil z rukou.  Kbely hrály v sestavě:

03010637

Branky Kbel vstřelili T.Komzala (6 minuta) a J.Šiikner (46 minuta), ani na jedné straně nepadla  žlutá karta.

J.Němec

Několik fotografií z utkání:

9.9.2018

3.kolo soutěže Spartak Kbely-Sokol Řepy 1:7 (0:2)

Jestliže jsme předchozí utkání s Uhříněvsí prohráli tzv. "o prsa",  u utkání se Sokolem  Řepy   to už byla  prohra o "koňskou  délku".  A přitom se ze začátku nezdálo, že utkání může skončit takovým rozdílem.  Útočné akce obou mužstev se střídaly až do 19. minuty, kdy  padla první branka  z přísně nařízené penalty do naší sítě  (a nechybělo mnoho a  Ondra ji vyrazil).  Soupeř připojil ranou  k tyči z krátké vzdálenosti po další čtvrthodině branku druhou a takto skončil i poločas. Začátek druhého poločasu  přinesl 10 minutový kbelský  nápor a  snahu o vyrovnání,  soupeř ho však zlomil třetí brankou z  úniku a potom už to šlo s kbelskou hrou "z kopce", obrana úplně vypadla ze hry a soupeřovi hráči  se dostávali lehce do malého vápna a dělali si prakticky před brankou co chtěli. Branky  v této době totálního výpadku kbelské obrany padly  v 54, 56, 59 a ještě pak v 64 minutě. Zbývajících 16 minut  byla již hra opět vyrovnaná,  kbelské útoky však končily na robustních obráncích soupeře. A několik střel z dálky nemohlo brankáře z Řep ohrozit.  Hlavní rozdíl, který jsem já viděl ve hře obou mužstev byl ve způsobu obrany - řepská nás do malého vápna prakticky  nepustila  a  ani jednou nedovolila individuální únik na brankáře. U obrany Kbel - viz 15 minutový totální výpadek, viz výše. Své přinesla dle mého názoru i rozdílná fyzička v obou týmech. Soutěž však pokračuje už v sobotu 15.9. od 13:45 hodin v Újezdě nad Lesy, takže znovu do toho.

J. Němec

Několik fotek z utkání:

5.9.2018

Odložené 1.kolo soutěže Spartak Kbely-Čechie Uhříněves  3:4 (2:1)

Vše bylo nové - nově sestavené mužstvo, nové dresy, pro mužstvo nové domácí hřiště.Tomu utkání by více slušela remíza, protože soupeři byli dle mého názoru zcela vyrovnaní. Nestalo se, soupeř naše chyby v obraně využil, my nikoliv.  A šance byly.

Branky Kbel: 1. branka  v 16 minutě byla vlastní soupeře, ale hlavní podíl  na ní měl David Polovko, druhou dal  David Polovko z penalty v 36. minutě. Bohužel soupeř ve II. poločase přitlačil a kontroval dvakrát za sebou v 53. a hned na to v 54. minutě. A Kbely skóre okamžitě v 55. minutě Valentýnem Nikolenkem srovnaly a zdálo se, že utkání  by mohlo směřovat k remíze. Po další chybě v obraně však soupeř v 71. minutě získal  vedení a přes náš veliký tlak  v závěru zápasu už se vyrovnat nepodařilo.

Začátek v kategorii MD tedy nebyl zrovna štastný, ale mužstvo ukázalo, že má na to, aby hrálo vyrovnané zápasy. Neznáme  ovšem zatím výkonnost dalších soupeřů a ze dvou odehraných kol  se zatím těžko posuzuje síla budoucích soupeřů.

K výsledkům  (i tabulce soutěže) se nejrychleji dostanete na www.fotbalpraha.cz   (dále soutěže, D2A 1. třída MD).