14. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - Kyje Praha 14 "B"

Výsledek: 2:1 (1:1), Góly: Rozumný (3´), Skoč (63´) - Voštiar (20´)

ŽK: Rozumný, Skalický, Češka - Noha, Paluska

Číslo u hráče = hodnocení jeho výkonu trenérem

Komentář trénéra:

Utkání, které díky dorostenecké lize a vytížení umělky v Satalicích, začalo téměř s 20 minutovým zpožděním, jako by naše hráče vyvedlo z koncentrace a taky to opravdu mělo pramálo, co se týče souboje týmů ze špičky tabulky. My jsme spoustu balónů kazili a vůbec jsme nechytali soupeřovo dlouhé balóny za obranu. Záloha soupeře byla kreativnější a jeden hrotový útočník vydal za tři. I přes tlak, jsme opět udeřili jako první a se štěstím pro střele Rozumného a odrazu od hostujících obránců, jsme šli do vedení. Ovšem po chvilce přišle dlouhý nákop za obranu a Rozumný zatáhl za brzdu v podobě faulu ve vápně. Následovala žlutá karta a soupeř kopal penaltu, kterou Lukeš výborně zneškodnil, protože vystihl směr. Následovala výborná šance Skoče, všiml si, že je brankář hodně venku, ale netrefil branku. Varování v podobě dlouhých balónů za obranu nám nestačilo a hosté se následně radovali z vyrovnání. Aby toho nebylo málo, tak tentýž nejlepší hráč na hřišti nastřelil spojnici. Ještě do poločasu měl na kopačce vedení Skoč, kdy ho našel výborně Horní, ale ani tentokrát jeho nastavená placírka nenašla branku.

Druhý poločas jsme chtěli více držet míč na kopačkách a dostávat se do více šancí, což se taky nakonec podařilo. Celý druhý poločas se hodně bojovalo, rozhodčí kolikrát překvapil posouzením soubojů a tak to bylo hodně vyhrocené. V součinnosti nepřesností týmu na obou stranách, to byl zápas nižší úrovně, než se podle postavení týmů předpokládalo. My jsme šli opět do vedení po výborném přečtení herní situace Leiblem. U lajny odzbrojil hostujícího hráče o balón, krásně zatáhl a odcentroval do vápna, kde Češka balón přenechal na zcela volného Skoče a ten ukázal střeleckou formu a nechal v zapomnění dvě předcházející jasné gólovky. Následoval výborný průnik Krátkého do vápna a centr před prázdnou bránu, který Češka trestuhodně zahodil. Hosté se snažili najít skulinku v naší obraně, ta ovšem pracovala daleko zodpovědněji a my jsme číhali na brejkové situace. Taky znovu přišla, kdy opět Češka šel ze strany sám, ale brankář ho vychytal. Následně selhal stejný hráč, kdy měl na hlavě jasný gól, po výborně kopnutém rohu. Aby toho nebylo málo, tak Horní zazdil další gólovku po krásném průniku a nahrávce před prázdnou bránu od Krátkého. A tak jsme nakonec mohli litovat neproměňování gólovek, protože z poslední standardky hostujícího týmu, se uvolnil hráč a na přední tyči těsně minul.

Touto výhrou jsme se posunuli na třetí místo tabulky a pro potvrzení formy 4 zápasy, 12 bodů, skóre 15:6 a setrvání přes zimu na co nejlepším místě, by to chtělo potvrdit vítězstvím na hřišti Chodova. Jeho forma stoupá, je předposlední, ale jeho herní projev určitě neodpovídá umístění v tabulce. Držte nám pěsti, ať se může na dokopné uzavřít podzimní sezóna jako vele úspěšná.

13. KOLO: SK Újezd Praha 4 Z.S. "B" - SPARTAK KBELY Z.S.

Výsledek: 2:3 (2:3), Góly: Krátký. (15´), Leibl M. (29´), Skoč (41´),  - Duka (31´ - penalta), Navrátil (32´)

ŽK: Krejčí, Novák

Nesmírně těžký zápas na malé umělce u soupeře co měl o bod více a hlavně doma odehrál pouze 4 zápasy s bilancí 4 výhry a skóre 20:3. Do zápasu jsme nastoupili s hrou na jednoho útočníka, tak abychom posílili více střed hřiště a hned od úvodu nás soupeř zatlačil na naší polovinu a do našeho vápna lítal jeden centr za druhým. My jsme jen těžko odvraceli hrozící nebezpečí. I přes tlak domácích jsme nakonec dali dvě úvodní branky my, kdy Krátký využil zaváhání a špatného odkopu domácí obrany  na zadní tyči pohotově zakončil. Když dal po výborné akci T. Pokorného a hlavně krásné přihrávce na 2:0 M. Leibl, tak to vypadalo velmi dobře. Poté ovšem přišel faul Rozumného v pokutovém území a domácí z penalty snížili. Aby toho nebylo málo, tak po minutě už bylo vyrovnáno. S každým týmem by asi takhle rychlá ztráta vedení zamávala, ovšem náš tým ukázal velkou morálku a sílu. Po krásné přihrávce od Češky, dal náš kapitán Skoč ukázkový gól na zadní tyč. Tím jsme opět vedli a do konce poločasu se již nic nestalo.

V kabině jsme si řekli, že se musíme více soustředit na defensivu po ztrátě balonu, zajistit nebezpečná místa, kudy se snažili domácí dostat k naší brance a doslova uskákat velké množství centrovaných míčů. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za poctivě odmakaný druhý poločas, zvláště v době, kdy jsme neměli míč pod kontrolou. Domácí měli několik slibných příležitostí, ale my s vypětím všech sil těsné vedení ubránili. Tři minuty před koncem jsme mohli přidat pojistku, kdy šel Skoč sám na brankáře, ale při zakončení selhal. Tři body z horké půdy přeborové rezervy jsou vynikající a v dalším kole náš čeká v Satalicích na umělce druhý tým tabulky Kyje „B“, kteří mají o dva body více a tak budeme mít možnost svého soupeře při výhře předskočit a posunout se na špičku naší dosti vyrovnané tabulky.

12. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - Junior Praha z.s.

Výsledek: 7:1 (2:0), Góly: Leibl (11´, 38´), Skoč (56´, 66´), Podzemský (61´), Nikolenko (63´, 77´) - Prušvic (50´)

ŽK:

Zápas s týmem ze spodku tabulky nebyl tak jednoduchý, jak napovídá konečný výsledek. Po dalších tréninkových jednotkách na krásné umělce v Satalicích, jsme zase šli na naše už dost hrbolaté a tvrdé hřiště. Tento přechod poznamenal přesnost našich přihrávek a hlavně hráči při zakládání útoků dost kazili rozehrávku. Nakonec jsme díky velkým chybám soupeřova brankáře dali i dvě laciné branky, které zápas nasměřovali k vysokému rozdílu.

Po snížení soupeře v úvodu druhého poločasu na rozdíl gólu, přišla zřejmě klíčová druhá chyba gólmana a po odskočení o dvě branky jsme se uklidnili a přidali další branky. Nakonec branek mohlo být více, což určitě moc dobře ví Krátký, který si doufám nechá branky na následující sobotní neskutečně náročný zápas se čtvrtým týmem tabulky. Újezd Praha 4 má pouze o bod víc a zápas ukáže, zda budeme ještě ve hře o postup nebo to zůstane pouze o umístění okolo pátého místa. Věřím, že se tým dá zdravotně dohromady a ukážeme našim fanouškům, že máme sílu zvládnou zápas i s týmem posíleným o hráče z A týmu prvního mužstva přeboru, kde je spousta hráčů se zkušenostmi z třetí ligy. Chceme přinést do Kbel 1.A třídu, kterou si za jejich podporu určitě zaslouží.

11. KOLO: SK Ďáblice z.s. "B" - SPARTAK KBELY Z.S.

Výsledek: 2:3 (2:1), Góly: Fyman. (20´, 23´) - Češka (12´), Vlas (60´) , Leibl (69´)

ŽK: Cimr, Lehovec

Zdravotní komplikace se nás stále drží a při dlouhodobé neúčasti Humpla, Hozni Pokorného, k tomu vypadl na několik zápasů Roman Souček, Honza Zelený a Tomáš Cerman. Také jsme nemohli počítat i s nemocným Tomášem Pokorným. Naštěstí se dal do pořádku Kuba Paulík a z béčka nás doplnil Tomáš Vlas, který táhne svými dobrými výkony naší rezervu. I jeho tréninková účast s A týmem ho posunula přímo do základní sestavy. Do zápasu jsme nastoupili tentokrát lépe koncentrovaní a po třech zápasech, kdy jsme první inkasovali, jsme šli po výborné přihrávce od Skalického, Češkou do vedení. Bohužel Krátký po chvilce nevyužil velkou šanci a po zaváhání a nekoncentrovanosti naší obrany přišel trest v podobě vyrovnání. Aby toho nebylo málo, tak se v pokusu o zakřižován pronikajícího hráče za naší obranu zranil při sprintu Skalický a soupeř trestal podruhé! Skalického nahradil Paulík a opět jsme to stáhli na 3 obránce. Paulík šel na defensivního halfa, a Skoč se posunul k Leiblovi, a tím jsme dali signál, že to nechceme vzdát! Ovšem klíčový byl zákrok Lukeše, kdy hned po druhém inkasovaném gólu vytáhl výbornou střelu do horního rohu naší branky. Do poločasu jsme stihli zahodit další tři jasné gólovky a tak i poločas skončil naší porážkou.

V kabině se tentokrát ani nekritizovala hra, jako chování a podrážděnost hráčů, když se nedaří proměňovat šance a lehce soupeřům dovolujeme svým nezodpovědným a netaktickým bráněním celého mužstva po ztrátě balonu, případně špatných návratů hráčů při našich standartních situací. Druhý poločas se tým víc podpořil, domácí jsme úplně zmáčkli a výsledkem bylo po výborně kopnutém rohu Podzemského, krásný gól Skoče. Náš tlak vrcholil a po 9 minutách jsme už vedli, kdy Leibl nachytal domácího brankáře utěšenou střelou na zadní horní roh jeho branky a hlavně jeho pohotovost byla opravdu ukázková. Tím jsme opět ukázali, že jsme druhé poločasy k neporažení a téměř domácí díky dobré hře Rozumného a i Bartůška k ničemu nepustili. Tým zaslouží za bojovnost a nasazení velkou pochvalu a snad se zdravotně dáme dohromady a zkusíme ještě ve zbývajících 4 kolech vybojovat co nejvíce bodů. Už další týden nás v pondělí čeká Junior, který se zrovna nepotýká s dobrou výkoností, ale právě tyhle týmy jsou pro nás nejvíce nebezpečné, vzhledem k podcenění soupeře.

10. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - ČaFC praha z.s. "B"

Výsledek: 1:2 (0:1), Góly: Leibl M. (57´) - Tůma (20´), Trýb (73´)

ŽK: Podzemský, Češka - Vondra

Zápas, kdy jsme mohli po eventuální výhře stáhnout manko na první Kyje B na čtyři body a na postupové druhé místo body dva, jsme bohužel nezvládli. Plně se ukázalo, že CAFC na nás v našem prostředí prostě umí a znova si z našeho hřiště odvezla všechny body. Opět se proti nám kopala extrémně přísná penalta a i ke vstřelení prvního gólu, jsme soupeři, po zbytečné ztrátě balonu dost pomohli. První poločas byl z naší strany bez šťávy a ani jsme se nedostali do žádných pěkných kombinací a šance spíš vznikaly za standartních situací. Hosté vyhráli poločas 0:1.

Do druhého poločasu jsme prostřídali, kdy do hry šel Leibl M. a Zelený. Pozměnili jsme rozestavení a opět vzadu hráli na 3 obránce. Soupeře jsme opět doslova přimáčkli, ale bohužel po vyrovnávací brance Leibla, rozhodčí pískl proti nám dosti přísnou penaltu. Soupeř nařízený pokutový kop proměnil a šel do vedení. I přes tohle zklamání z verdiktu rozhodčího jsme dál šli za cílem zápas otočit, ale šance jsme trestuhodně zahazovali. V 65 minutě se zranil Zelený a tak nám jeho důraz v útoku dost chyběl. Aby toho nebylo málo, tak po vybojované penaltě na Jánošíka odmítl vyrovnání kapitán Skoč. A protože jsme ani další šance neproměnili, vypili jsme si kalich hořkosti, jak se říká do dna. Dnes vyhrál rozhodně šťastnější tým a nám nezbývá než napravit první domácí prohru na hřišti v Ďáblicích.

9. KOLO: FK Klánovice - SPARTAK KBELY Z.S.

Výsledek: 3:3 (1:1), Góly: Tumpach (17´), Bezpalec (50´), Fleišman (63´) - Krátký (18´), Češka (53´, 72´)

ŽK: Škvor, Barták - Rozumný

Utkání, které na podmáčeném terénu slibovalo hodně gólů. Domácí dali za poslední tři zápasy 10 gólů, my dokonce 14. Těch nakonec opravdu padlo šest a vždy jsme v zápase dotáhli jednobrankové vedení domácích. Do utkání jsme vstoupili bez opor Češky a Skoče, kteří si alespoň vyzkoušeli pozici náhradníků. Od začátku dostali příležitost Jánošík a Uhliar a do obrany místo chybějícího Skalického, naskočil mladík Adam Bartůšek. Tyto změny se bohužel dost podepsaly na souhře a Uhliar i Jánošík se zbrklostí a špatným rozhodováním moc do hry nedostali a v kombinaci s týmem byla vidět nesehranost. Od začátku jsme byli lepším týmem, více drželi míč a měli proměnit jasné brankové příležitosti. Bohužel jsme zase inkasovali po naší standartní situaci a bylo štěstí, že jsme okamžitě do minuty vyrovnali gólem Krátkého. Ve 27. minutě jsme museli nuceně střídat Součka. Na hřiště se tak dostal Skoč. Změnili jsme rozestavení a hráli na tři obránce. Ještě jsme mohli poločas vyhrát, ale 100% šanci nedal Jánošík a poté mu Krátký nepřihrál v další velké šanci. Za nerozhodného stavu jsme šli do kabin.

Druhý poločas nahradil Jánošíka Češka a konečně prokázal instinkt zabijáka a chytil se střelecky. Domácí nás v druhém poločase opět zaskočili rychlou akcí a šli znova do vedení. Naštěstí po centru Podzemského z rohu na přední tyči vyrovnal Češka. Ovšem domácí znova využili zaváhání naší obrany a my jsme tentokrát s odpovědí trošku čekali, ale nakonec po 9 minutách znova Češkou po rohovém kopu Leibla jsme vyrovnali. Místo abychom šli do vedení, tak jsme šance Češky, Uhliara a Skoče neproměnili. Jasné gólovky domácích vychytal koncentrovaný Lukeš.

Zápas nakonec skončil smírně a vzhledem k ostatním výsledkům týmů bojujících o špičku tabulky jsme se připravili o postup na 4 místo tabulky. Nezbývá než doma porazit ČAFC a tím se na špičku tabulky znovu dotáhnout. Každopádně je to 4 zápas v řadě bez porážky a při zisku 10 bodů a 17 vstřelených branek. Je to výborné potvrzení ofensivního stylu.

8. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - FK Union straŠnice z.s.

Výsledek: 4:2 (2:1), Góly: Pokorný (19´), Skoč (21´) , Horní (64´), Zelený (66´) - Filo (8´), Horní (54´ vlastní)

ŽK: Jánošík