Sezona 2019 / 2020

6. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - SK HostivaŘ "B"

Výsledek: 7:4 (3:4), Góly: Podzemský (13´), Leibl M. (16´, 75´), Skoč (32´ - penalta, 50´, 83´), Nikolenko (72´) - Fedor (27´- penalta, 30´ - penalta, 31´, 36´)

ŽK: Leibl M., Podzemský, Skoč - Wolf

Číslo u hráče = hodnocení jeho výkonu trenérem

Komentář trénéra:

Utkání, ve kterém jsme vedli 2:0, kdy v úvodu chytrým gólem Podzemského a i Leiblovo zakončení mělo vysoké parametry a vše směřovalo ke klidnému průběhu. Bohužel jsme nedali Horním na 3:0, a tak se začali dít věci. Nedůsledným bráněním a dvěma po sobě jdoucíma penaltama během 4 minut soupeř otočil na 3:2. Vzápětí už třetí penaltou a první naší v nové sezóně Skoč vyrovnal. Bohužel Hostivař opět trestala a tak se šlo do kabin za málokdy vídaného stavu 3:4.

Trošku jsem musel o přestávce zvýšit hlas a i se sáhlo ke dvojímu střídání a úpravě rozestavení hráčů. Druhý poločas začal téměř drtivým tlakem, který soupeř nestíhal vůbec zachytávat, a doslova to byla z naší strany poločasová smršť ofenzivního fotbalu. Tentokrát se k nám i přiklonilo štěstí a gólové šance či střely jsme začali proměňovat. Zvláště šťastné a zároveň krásné byly góly Nikolenka a Leibla, kdy se míč odrazil od břevna potažmo tyče. Konečná výhra 7:4 byla zasloužená, zvláště za druhý poločas a to i díky třem gólům tahouna a kapitána týmu Skoče. Klukům moc děkuji za odmakaný zápas a už by to chtělo udělat i první body venku, kde se nám bohužel jakýkoliv zisk bodů zatím vyhýbá. Výhrou jsme trošku poskočili v tabulce, ale pokud chceme šlapat týmům ze špičky tabulky na záda, musíme v neděli v Třeboradicích bodovat naplno. Následně bychom doma se Strašnicemi bojovali o posun mezi špičku tabulky.

5. KOLO: FC Háje Jižní město "B" - SPARTAK KBELY Z.S.

Výsledek: 1:0 (1:0), Góly: Rašplička (43´, penalta)

ŽK: Panteleev

K zápasu na nepříjemné umělé trávě, jsme nastoupili opět oslabeni o Součka, Paulíka a Češku. Tohle oslabení bylo na naší hře hodně znát a hlavně díky neúčasti Češky, jsme v útoku zvláště první poločas byli úplně bez pohybu. Nedokázali jsme vůbec udržet míč. Opět jako v pohárovém utkání v základní sestavě nastoupil mladík Zich. Do druhého poločasu naskočil i další dorostenec Vlasák a znova ukázali, že můžou být i v tomhle mladém věku velkou konkurencí daleko zkušenějším hráčům.

Zápas byl celkem rozháraný, plný nepřesností a naší obraně dělal největší starosti hráč Shuyto, se kterým si naše tříčlenná obrana vůbec nevěděla rady. I přes spoustu nepřesností jsme měli dát první poločas minimálně dva góly, kdy se hlavně Krátký po výborných přihrávkách od Skoče a Leibla dostal díky výbornému náběhu za obranu soupeře. Bohužel domácího brankáře nepřekonal. Bohužel okamžitě po neproměněné tutovce následoval centr do našeho vápna, kde míč trefil Rozumného do ruky a následovala zcela zbytečná penalta. Domácí hráč ji i přes vystihnutí směru Lukešem, nakonec proměnil a tak jsme šli do kabin s jednogólovým mankem.

Druhý poločas jsme domácí, kteří nastoupili s 6 hráči A týmu doslova mačkali a byla jen otázka času, kdy vyrovnáme. Bohužel spoustu šancí jsme neproměnili, díky kolikrát šťastnému zákroku brankáře, nebo uspěchanému řešení gólové situace. Když už jsme dali branku Lukešem v nastaveném čase, tak rozhodčí dosti překvapivě odmával v náš neprospěch ofsajd. Nakonec zápas skončil naší porážkou, a seč jsme první poločas nehráli tak na co normálně máme, tak druhý poločas už byl daleko lepší. Pokud ovšem nebudeme proměňovat šance, tak nemůžeme myslet na nějaký bodový úspěch s žádným týmem. Teď nás doma čeká v neděli další tým ze spodku tabulky a měli bychom tohle nepříjemné zaváhání napravit.

4. KOLO: SPARTAK KBELY Z.S. - Partisan prague f.c.

Výsledek: 1:1 (0:1), Góly: Horní (52´) - Garner (23´)

ŽK: Leibl M., Paulík, Podzemský - McCloy, Crispim, Garner

Do utkání jsme nastoupili oproti předcházejícím domácím zápasům s jedinou změnou, kdy Podzemský nahradil Krátkého. Opět jsme měli špatný úvod, ale tentokrát naše špatná hra netrvala část poločasu jako v předchozích zápasech, ale celý poločas. Vyvrcholením naší až žalostné hry, bez pohybu, přesných přihrávek, či řešení při přebírání hráčů byla situace, kdy Rozumný zcela nepochopitelně sehrál malou domů téměř z poloviny hřiště. Lukeš sice zabránil vlastní brance, ale následoval nepřímý kop a hosté šli do vedení. První poločas byl z naší strany opravdu špatný.

Po přestávce byl už na hřišti úplně jiný tým Kbel. Rázem nás bylo plné hřiště, jeden útok střídal druhý a našim hráčům se vrátila na kopačky přesnost. Začali jsme se více pohybovat, zpřesnili přihrávky a tím se začali rodit i šance a po celkem brzké vyrovnávací brance Horního jsme bohužel spálili další top šance (Podzemský, Krátký, Češka, Skoč). Po závěrečném hvizdu nás tyto neproměnné šance mrzeli o to více, že se skóre už nezměnilo. Ve výsledku je asi remíza spravedlivá, když se fotbal má hrát na 100% celý zápas a ne jenom poločas. Teď se připravit na venkovní utkání na Hájích, kde tyhle dva ztracené body musíme odčinit.

1. KOLO Poháru: PARTISAN PRAGUE F.C. - SPARTAK KBELY Z.S.

Výsledek: 4:2 (1:2), Góly: Garner (31´, 54´), Mellor (72´), Fischer (81´) - Nikolenko (16´), Zich (22´)

ŽK: Sybera, Pupkov, Patráš, Nuete - Leibl, Svoreň