Sezona 2020 / 2021

20.9.2020

5. kolo  1.A  třídy staršího dorostu v Praze

FK Újezd n/L - Spartak Kbely B  1:1 (0:0)

S ohledem na velkou marodku minimalizovaná sestava pouze  s dvěma hráči na střídání. Přesto byl lepší výsledek na dosah, ale nepodařilo se. Jedinou branku vstřelil v 61. minutě Tomáš Komzala.

J. Němec

19.9.2020

5. kolo pražského přeboru  staršího dorostu

Spartak Kbely A - Sokol Kolovraty 0:2  (0:2)

Krátkodobá i dlouhodobá marodka mužstva (včetně karantény ze školy) se rozšířila už na 7 hráčů základní sestavy - v tom jsou i  loňští kanonýři mužstva  Tomáš Koželský a Vasil Shestak. Přes tento handicap  bylo utkání zcela vyrovnané, a dle mého názoru mělo kbelské mužstvo  více ze hry a zejména ve druhém poločase  soupeře přehrávalo. Co je to však platné, když soupeř z několika málo příležitosti dvě promění a nám se nepodaří dát ani několik "tutovek", včetně neproměněné penalty.  Myslím si však, že přes prohru jsme viděli podstatně (o mnoho desítek procent) lepší výkon než v 1. poločase zápasu v Uhříněvsi a v celém zápase (tzv. propadáku)  v Libuši.

J. Němec

 13.9.2020

4. kolo  1.A  třídy staršího dorostu v Praze

Spartak Kbely B  -  SC Xaverov  0:9 (0:3)

Proti pohárovému utkání  nastoupily Kbely se změněnou (B) sestavou, zatím co  soupeř přijel ve stejné sestavě, která minulý čtvrtek po úporném boji získala v 1. kole poháru těsné vítězství.   Kbelům z různých důvodů chyběly  tři hlavní opory obrany a útok zajišťovali především benjamínci obou mužstev dorostu.  Prvních 35 minut  se obě mužstva celkem rovnoměrně střídala v útocích a i když soupeř vedl  brankou z 15. minuty 1:0,  nedal se předpokládat takový brankový debakl, jakým utkání nakonec skončilo. Velký počet branek v síti Kbel by sice mohl mít vysvětlení ve zmíněném  oslabení obrany (chyběli Jirka, Vojta a dlouhodobě již Filip a také Jan Vlček), ale co stojí za zamyšlení,  je pokračující absence branek vstřelených, což v minulosti určitě naší Achilovou patou nebylo. 

J.Němec

12.9.2020

4. kolo pražského přeboru  staršího dorostu

SK Libuš - Spartak Kbely A 5:0  (2:0)

Utkání na hřišti lídra tabulky mělo jednoznačný průběh, soupeř  ovládal hru a  těžil z rychlých úniků. kterým oslabená kbelská obrana  nedokázala účinně zabránit. Od druhého poločasu hrály Kbely dokonce jen proti 10,  protože ve 45. minutě byl vyloučen hráč Libuše Dubnov pro nesportovní chování. Domácího brankáře se bohužel překonat nepodařilo, přestože počet přímých  střel na branku Libuše několikanásobně převyšoval řídké pokusy z poločasu prvního. A naopak Libuš i v oslabení stačila (opět po  únicích) přidat 3 branky! 

J. Němec

 

10.9.2020

1. kolo  pražského poháru dorostu

Spartak Kbely - SC Xaverov 2:3 (1:1)

Utkání s pěkným fotbalem v němž byl stav až do  82. minuty vyrovnaný 1:1, když obě branky v 1. poločase padly z pokutových kopů. Ve druhém poločase se hrálo "nahoru a dolů" a  obě mužstva se snažila v závěru utkání strhnout vítězství na svou stranu. A když  už byl na dohled penaltový rozstřel,  dostalo se v  82. minutě brankou Tomáše Komzaly do vedení mužstvo Kbel a  získalo  tak velkou naději na vítězství.  Soupeř však zvládl finále daleko lépe a hned v 83. minutě  stav opět srovnal, a navíc po chybě kbelské obrany vsítil v 87. minutě vítěznou branku. Velký několkaminutový závěrečný nápor Kbel už  zůstal marný.  Myslím si, že i přes tuto smolnou prohru  předvedli hráči v černobílých dresech dobrý  výkon, který doufám budou opakovat také v následujích soutěžních utkáních  mužstev A i B.

J. Němec

 

6.9.2020

3. kolo  1.A  třídy staršího dorostu v Praze

SK ČECHIE Uhříněves -  Spartak Kbely B  5:1 (4:0)

Ve škole by to vypadalo takto: První poločas za 5, druhý na jedničku.  Soupeř měl silnou obranu, kterou se v prvním poločase vůbec nedařilo překonat  a dostat se do dobré střelecké pozice. Z celý poločas jsme na branku soupeře nevystřelili přímou a ostrou  střelu. Soupeř útočil především velmi rychlými  křídly, která zanášela centry před naší bránu  zmatek, z kterého potom  další hráči  těžili někdy  i velmi levné branky.

Druhá půle zápasu  začal náporem Kbel korunovaným i častou střelbou na branku ! Nápor s malými časovými vyjímkami trval prakticky celý druhý poločas, ovšem vytěžli jsme z něho jen branku Vasila v 68. minutě, hned nato nastřelené břevno Tomáše Komzaly, (míč po následném odrazu do země odešel bohužel ven z branky), a téměř dokonaný únik Nikyho, kde míč po překonání vyběhnuvšího brankáře skončil centimetry od tyče.  Soupeř ovšem utkání úplně z ruky nepustil a odpověděl  v 73.minutě pátou brankou do naší sítě.

Několik foto z utkání:

5.9.2020

3. kolo pražského přeboru  staršího dorostu

Spartak Kbely A -  FC Zličín 0:7 (0:4)

Silný soupeř a matný výkon. V útočné fázi jsme si vypracovali minimum skutečných brankových příležitostí, kluci jakoby ztratili energii, získanou na soustředění, když právě o předchozím  víkendu  z nich jakoby tryskala  (Kbely A vyhrály 6:1, Kbely B vyhrály 12:0).

Několik foto z utkání.

29.8.2020

2. kolo soutěže PFS: 1. A třída - C2A

Spartak Kbely B  - TJ Sokol Lochkov  12:0  (4:0)

Rozvičení na utkání na kbelském hřišti probíhalo za trvalého deště, který naštěstí ještě  před vlastním zahájením ustal, přesto to dost klouzalo. Soupeř nastoupil jen s jedním hráčem na střídání  což se projevilo hlavně v závěru utkání, kdy mu evidentně došly síly a za 22 minut závěru zápasu do jeho sítě padlo 6 branek. V kbelském mužstvu si tentokrát celý zápas a naplno zahráli  Tomáš Komzala,  Filip Odvárka a Nicholas Lashway  a od 56. minuty si vyzkoušel první zápas za dorost i Ondřej Mlčoch.  Branky vstřelili Tomáš Koželský 3, Tomáš Komzala 3, Nicholas Lashway 2, Filip Odvárka 1, Jakub Šikner 1, Vasyl Shestak 1,  a poslední z penalty i brankář Ondra Němec.

J. Němec

29.8.2020

2. kolo pražského přeboru staršího dorostu

SK Zbraslav - Spartak Kbely A  1:6 (0:3)

Prvních 10 minut bylo "oťukávacích",  posléze jsme získali mírnou převahu v poli a často jsme útočili. 1. branku vstřelil ve 12 . minuttě Matěj z trestného kopu,  V 28. a 31. minutě na to navázal z několika opakovaných útoků  brankami Vasyl. Ke konci 1. poločasu jsme měli ještě několik brankových šancí, ale skóre 0:3 už se nezměnilo. Na začátku 2. poločasu byl už ve 48. minutě vyloučen hráč domácích  Šmejkal, dle zápisu rozhodčího pro  zmaření zjevné brankové příležitosti soupeře (držení unikajícího hráče rukou). Kupodivu toto vyloučení rozhodilo na nějaký čas spíše více hru kbelského týmu, než týmu Zbraslavi, který v 65. minutě dokonce snížil na 1:3.    Ale asi to byl pro nás "budíček" a  Vasyl v 69. minutě rozhodl utkání svou třetí brankou a dále už Kbely utkání z rukou nepustily. Střídající Tomáš Komzala zvýšil v 88. minutě na  5:1 a kapitán Rodan potvrdil  naše vítězství v 89. minutě na  konečný stav 6: 1 pro Kbely. 

J. Němec
 


 

26.8.2020

FC TEMPO B - Spartak Kbely B  8:2 (4:0)

V utkání jsme potkali mužstvo složené ze širokých soupisek dvou mužstev hrajících českou ligu dorostu - U17 a U19. Tentokrát  měl soupeř v sestavě převahu hráčů U17 (2004-2005). A  ligová úroveň  byla na výkonu soupeře vidět a  těžko jsme ji vzdorovali. Obránci obsazovali naše útočníky třeba i ve třech,  útočníci na křídlech rychlí jako čerti.   V obou  poločasech  byla hra vyrovnaná přibližně jen 10-15 minut, jinak měl viditelnou převahu soupeř. Druhý poločas byl z naší strany lepší prvního a první naše podzimní branky vstřelili  Honza Liška a Šiki.

J. Němec

 

 

 

23.8.2020

1. soutěžní kolo - špatný začátek a porážka se silným soupeřem až příliš krutá

Spartak Kbely A - FC Háje JM  0:6 (0:3)

Mužstvo FC Háje JM  bylo doma naším soupeřem i v 1. podzimním kole 2019/2020. Tenkrát  jsme prohráli po dost vyrovnaném boji 3:4  po poločase 1:2. Takže jsme měli co odvádět, ale nepovedlo se, naopak. Říká se, že prší štěstí. Bouřkový silný déšt v prvních minutách zápasu nám určitě štěstí nepřinesl,  před tribunou s padesátkou fanoušků, podporovatelů a přítelkyň hráčů jsme prohráli  nejen nebývalým rozdílem branek, ale dokonce jsme žádnou nevstřelili!    V první části utkání hru  jednoznačně dirigoval velmi silný soupeř  (na podzim byl 2. v tabulce soutěže s 10 vítězstvími a skórem 49:26). K jeho brance jsme se dostávali skutečně jen sporadicky. V závěru 1. poločasu  jsme měli přeci jen několik brankových příležitostí, zůstaly však bohužel  nevyužity a kontaktní gól nepřišel.  I když jsme ve druhém poločase určitě předvedli lepší výkon proti prvnímu, měli jsme i více šancí, góly střílel opět jen soupeř. Je třeba objektivně uznat, že soupeř byl  v celém utkání lepší a také to tentokrát mimořadně dobře prodal.  A jestliže jsme alespoň 2 branky, na které jsme šance určitě měli,  nedali, bylo hrozivé výsledkové skóre na světě.  Co já oceňuji  a co určitě dává perspektivu  pro další utkání,  je bojovnost celého mužstva až do konce již jednoznačně ztraceného utkání

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

22.8.2020

2. Přípravný zápas v rámci soustředění v SC Nymburk:

Spartak Kbely - TJ Březiněves (MD+SD)  6:0

Branky: Odvárka, Šikner, Shestak, Lashway, Skramlík, Komzala

20.8.2020

Přípravný zápas v rámci soustředění v SC Nymburk:

Spartak Kbely - SK Dolní Chabry 5:0

V utkání nastpoupila především "mladší sestava",  přesto se se dařilo herně i střelecky. Nejvíce Nikymu Lasthwayovi (3 branky), další dali Filip Odvárka a Tomáš Komzala.

Několik fotografií z utkání a na konci celý,   v Nymburce od 18.8. do 23.8. soustředěný tým.

7.3.2020

PZ:  SD Kbely - SK Hostivař  2:3 (2:2)

Poslední přípravný zápas před pokračováním soutěže bylo velmi vyrovnané a  soupeř ho rozhodl třetí brankoiu až těsně před koncem zápasu.  Už v sobotu 14.3.2020 nás čeká 1. jarní kolo pražského přeboru s SK Libuš, opět na hřišti v Satalicích.

J. Němec

22.2.2020

PZ:  SD Kbely - Dukla Praha U17 1:8 (1:5)

Ligový soupeř  dirigoval  celý zápas hru. Jen  v první část druhého poločasu,  se kbelským hráčům dařilo docela  účinně náporu Dukly vzdorovat, pak však síly došly a  soupeř opět skóroval. 

J. Němec

Několik fotografií z průběhu utkání, většinou z akcí před kbelskou brankou,  a společná fotka obou soupeřů na konci. 

8.2.2020

PZ  Kbely - Kolovraty   3:4  (1:2)

Přátelské ukání  na UMT Satalice  za příznivého počasí. Průběhu hry by více  odpovídala remíza.  Ve druhé části prvního poločau měly Kbely  za stavu 1:2 soustavnou převahu, ale vyrovnání, které bylo na spadnutí, se nepodařilo. Naopak soupeř  na začátku II. poločasu zvýšil na 1:3  a Kbely dále musely dotahovat. Nedlouho před koncem zápasu srovnaly skóre na 3:3.  Soupeř však po úniku v posledních minutách 4. gólem rozhodl.  Branky Kbel daly Šikner,Jirásek, Koželský.

Několik fotek z průběhu 1. poločasu  a  mužstvo po utkání.

 

9.11.2019

Spartak Kbely - ČAFC 10:0 (5:0)

Branky: Nikolenko 2, Šmíd  2, Jirásek 2, Jetýlek 1, Růžička 1, Divín 1, Shestak 1.

Několik fotografií ze závěru prvního poločasu:

 

 

18.9.2019

Pohár PFS - Spartak Kbely -  S. Libuš   2:4 (1:3)

Viděl jen poslední část zápasu,  která se vyznačovala soustavným tlakem mužstva Kbel  a snahou   o vyrovnání.

Kbelské branky dali  R. Tuka R. Šmíd.

A jen z této poslední části zápasu je několik níže uvedených fotografií kbelských útoků.

J. Němec

1.9.2019

První dvě kola soutěže - zatím nerozhodně.

Ve 2. kole soutěže jsme zvítězili ve Zbraslavi 6:0  po poločase 3:0. Soupeř měl ve své sestavě jen 6 starších dorostenců  (2001-2002), což určitě  pro nás podmínky  zápasu ulehčilo, ale výrazné vítězství  bylo zásluhou dobrého výkonu celého mužstva, V. Nikolenko dal 3 branky, po jedné připojili Vlasák, Divín a Jirásek.

Bohužel jen jediná fotka z úspěšného  zápasu:

 

V 1. kole  nejvyšší pražské soutěže jsme doma prohráli   s FC Háje JM po dost vyrovnaném boji 3:4  po poločase 1:2. Utkání ukázalo, že bychom  v soutěži  měli hrát solidní roli, potvrzení toho ukáže až několik dalších kol.

Podle zápisů z utkání napsal J. Němec

 

9.6.2019

Tabulka soutěže po odehraných 22 kolech

1. 22 22 0 0 10 0 129:15 +114 66
2. 22 17 2 3 11 0 138:32 +106 53
3. 22 15 2 5 15 0 77:53 +24 47
4. 22 14 3 5 14 0 94:62 +32 45
5. 22 11 1 10 24 3 70:58 +12 34
6. 22 8 3 11 9 0 68:76 -8 27
7. 22 8 1 13 6 2 47:68 -21 25
8. 22 8 1 13 18 0 72:97 -25 25
9. 22 8 0 14 22 0 44:81 -37 24
10. 22 7 2 13 16 1 56:93 -37 23
11. 22 5 1 16 18 1 41:84 -43 16
12. 22 1 0 21 30 2 34:151 -117 3

 

16.3.2019

PZ: Spartak Kbely - S. Dolní Chabry    2:0 (0:0)

Několik fotografií z našich útočných akcí ve druhém poločase.

J. Němec

 

26.11.2018

Přátelský tréninkový zápas  SD-MD  4:0 (3:0)

Zápas sehraný v rámci tréninku obou mužstev  byl dobrou přípravou MD na 1. zápas  Zimní ligy dne 2.12. v Satalicích s Unionem Žižkov a pro SD přípravou na serii přátelských zimních zápasů.  Výsledek odpovídá výkonnostní a věkové převaze obou mužstev a lze říci, že se hráči MD nedali lacino, ovšem branku (hlavní problém ve většině zápasů) bohužel opět nedali.

J. Němec 

 

9.9.2018

1. kolo soutěže   Spartak Kbely-FC Háje Jižní Město   4:2 (0:2)

Utkání dvou rozdílných poločasů - v prvním se domácím příliš nedařilo a  již od 17. minuty prohrávali 0:1 a  ještě před koncem prvního poločasu dokonce 0:2.  Ve druhém poločase však utkání otočili a od 52. minuty stříleli branky  jen domácí - v 52. minutě Lukáš Gyumoles  a potom v 76, 83 a 88 minutě Valentýn Nikolenko.

Ze zápisu J. Němec

TOPlist