Sezona 2019 / 2020

Výsledky

14.4.2019

1.TURNAJ MINISTAR - VYKÁŇ

První turnaj seriálu Ministar v Radimi jsme ovládli a získali velkou naději posunout se nakonec do stříbrné skupiny, což je náš cíl a myslíme, že i adekvátní úroveň našich Dráčat. Suverénním způsobem jsme i přes problémy se sestavou a indispozicemi na poslední chvíli  turnaj vyhráli a klukům patří velká pochvala za bojovnost a také konečně za opravdovou fotbalovou hru. Gratulujeme a těšíme se na další skvělé sportovní zážitky
Trenéři

12.1.2019

TURNAJ ČERNOŠICE

24.11.2018

TURNAJ KOLODĚJE

21.11.2018

turnaj Radotín 4.místo

21.10.2018

MiniStar 21.10.2018 - 3.místo

Podzimní část seriálu Ministar jsme úspěšně zakončili dnes v Zelenči. Po ne příliš zdařilých předešlých turnajích ukázali kluci, že fotbal hrát umí a mají i chuť bojovat. První zápas ovšem zpočátku nenaznačoval, že budeme odjíždět hrdí a nadšení z výkonu. Po chvilce jsme s domácími prohrávali 0:3, ale kluci zbraně nesložili a nakonec remíza 4:4 byla spravedlivá pro oba týmy. Následné tři výhry nad Radošovicemi 6:0, Hrdlořezy 5:2 a Běchovicemi 1:0 nás pasovaly do role favorita, což jsme za celý podzim nepoznali. Ovšem v zápase s Běchovicemi se nám zranil výtečně hrající Vítek Arabasz a poslední zápas s Dubčí už nám chyběla síla i Vítkova přítomnost na hřišti. Po prohře 0:4 jsme obsadili krásné třetí místo, ale největším pozitivem byla predvedená nebojácná hra. Ocenit za skvělé výkony musíme i Honzíka Štrofa, který předváděl brilantní kousky s balonem i výtečnou střelbu. Ve vynikajícího hráče nám roste i Áďa Nebeský, který několikrát utekl obraně a nekompromisně zakončoval. Skvělý výkon podal standardně Tobi Brožek a hlavně vychytaná nula proti Běchovicím byla velmi důležitá. Snaživost a dobré výkony v brance předvedl i Honzík Hazlbauer. Na závěr gratulujeme k prvnímu turnaji Vašíkovi Brodeckému který se sice seznamoval s prostřením, ale hned okusil, jaké to je, vstřelit gól. Do jarní části Ministar budeme nejspíš vstupovat v bronzové části, ale věříme, že tento tým má navíc a finále odehrajeme ve skupině stříbrné.
Trenéři Míra a Michal a vedoucí Jana

 

24.4.2018

MiniStar 22.4.2018 - 4.místo

Zhodnocení od říčanského trenéra:
 
Dobrý den / ahoj.
Chtěl jsem vám všem jménem FK Říčany poděkovat za účast na dnešním turnaji Mini Star.
Počasí nám vyšlo parádně - možná až příliš, nikdo se nezranil, že by si někdo nesl domů trauma jsem neviděl, všichni fandili, ale povedlo se jim zůstat člověkem... Co si přát více?
Pojďme společně zkusit, ať to tak vypadá pokaždé. Když může trenér Běchovic opravit naši chybu v narychlo sčítaných výsledcích a hrát fair play, ve chvíli, kdy to pro jeho tým znamená o místo horší umístěni, určitě je to přeci krásný příklad, ze to jde ve všech možných ohledech. Pojďme nehrát o zlatý trenýrky, ale zároveň to brát vážně a snažit se to dělat seriózně a co nejlíp dokážeme. Poslouchám neustaly nářky nad vším. Nad úrovní našeho fotbalu, co je blbě, co nejde, jak repre stojí za prd a na ligu se nedá dívat... Možná když začneme tím, ze nebudeme používat slova jako "zajištěná obrana" a místo "zakopni" nebo "přeruš" budeme děti motivovat do kliček, odvážných a konstruktivních řešení, dočkáme se změny. Není to jistota, je to naděje. Když to budeme MY dělat blbě u mládeže, těžko to za nás někdo napraví a pak máme jistotu, ze to bude blbý i dál :)
Věřím, že když se každý budeme snažit jít pozitivním příkladem, vysvětlovat rodičům, ať fandí a nekoučují, když se budeme snažit kultivovat prostředí, ve kterém působíme, když se budeme sami snažit zlepšovat, vzdělávat a posouvat, tak se to nakonec projeví. V dětské radosti ze hry zcela jistě.
Výsledky jsou v příloze, kdybyste si je chtěl někdo archivovat.
Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Michal Herout - Bobři Brandýs-Boleslav
Nejlepší brankář: Jan Vojtěchovský - SC Xaverov
Nejlepší střelec: Václav Voltr - FK Říčany 
Ještě jednou díky, pěkný večer a budeme se těšit na další turnaj.
David Man Maryško
FK Říčany školička

10.3.2018

Turnaj Kostelec n.Černými lesy 10.3.2018 - 2.místo

Konečně bedna!
A je to tady! Konečně jsme se dočkali a vybojovali krásné 2. místo na turnaji v Kostelci n/ČL. Po sérii ne příliš povedených turnajů, kdy jsme většinou brali čtvrtá až šestá místa jsme se konečně probudili a velice bojovným výkonem dosáhli nečekaného úspěchu. Dvě výhry a jedna remíza nám při souhře ostatních výsledků a díky vzájemnému zápasu s Vyžlovkou přisoudily toto nečekané umístění. Kluci do poslední chvíle netušili jakého úspěchu dosáhli a o to větší překvapení to pro ně bylo. Jejich rozzářená očíčka byla tou největší odměnou pro nás trenéry. Pochvalu za výkon si zaslouží všichni zúčastnění, ale zejména hra Radima Šebka nás ohromila a zaslouženě byl vyhlášen naším nejlepším hráčem. 3 góly vsítil Adam Leibl a premiérové trefy se dočkal Jonáš Fojtík. V brance nás celý turnaj skvěle držel Matyáš Fojtík. Tobiáš Brožek svým stabilním výkonem a vstřelenou brankou má taktéž lví podíl na výsledku. Zároveň i Kuba Jaroš a Dianka Norková byli skvělým doplněním týmu a nechali na hřišti všechny své síly.
Děkujeme moc za krásný sportovní zážitek
Trenér Míra a vedoucí Jana

28.2.2018

Turnaj Černošice 25.2.2018 - 5.místo

15.1.2018

2012: Turnaj Zličín 13.1.2018

Naše nejmenší Dráčata ročníku 2012 dnes odehrála svůj premiérový opravdový turnaj v hale na Zličíně. Někteří kluci už nějaké turnajové zkušenosti sice mají, ale pouze ve starší kategorii. Dnes konečně měli možnost změřit síly se stejně starými soupeři, kterých se rozhodně nezalekli. Turnaj jsme začali výhrou nad Chodovem 4:1 a povzbuzení skvělým výsledkem i hrou se těšili na další soupeře. Ovšem Žižkov, Jinočany a FAAZ nás přehráli a to hlavně po stránce individuálních schopností. V těchto zápasech rozhodovali šikovní jednotlivci v řadách soupeřů, kteří dokázali projít s balonem celé hřiště a zakončit. A právě toto je třeba v této věkové kategorii rozvíjet. Vedení balónu nám stále dělá problém a kluci raději řeší situace pouhým odkopnutím balónu. Na tom musíme hodně zapracovat.
Dráčata ovšem i přes porážky nesložili zbraně a poslední zápas dokázali bojovností vyhrát nad školičkou FAAZ 3:2 a celkově obsadili solidní 4. místo.
Kluci si i přes některé herní nedostatky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, za což se jim dostalo odměny v podobě medailí.
Gratulujeme Honzíkovi Štrofovi k jeho první vstřelené brance, kterou se tak na nějaký čas stává nejmladším střelcem našeho klubu!
Blízko byl i Honzík Novák ale těsně to nevyšlo. Tak snad příště. Za skvělé výkony musíme pochválit Jonáše Fojtíka a Tobiho Brožka, kteří vstřelili každý 3 branky.
Zapomenout ovšem nesmíme ani na ostatní naše malé borce a těmi byli Martínek Musialek, Vítek Arabasz a Daneček Kafoněk. Kluci děkujeme!


Trenéři Míra, Pepa a vedoucí Jana

29.10.2017

4. KOLO 21.10. Čelákovice

Na 4. kolo MINI Star jsme vyrazili ke břehům Labe na stadion Spartaku do Čelákovic. Trenérská strategie pro poslední podzimní kolo byla snaha vzít nejmladší hráče předpřípravky, tedy z ročníku 2012 a umožnit i těm, kteří ještě nebyli na turnaji, získat potřebné zkušenosti. Z nominovaných potvrdili účast téměř všichni a tak jsme byli plni očekávání, jak se tým s nejmenšími vyrovná s turnajovou atmosférou. Ze starších jeli jen dva tahouni, kolem kterých jsme poskládali dvě družstva malých dráčat.

V Čelákovicích nám tedy nešlo o výsledky, ale především o sbírání zkušeností a motivaci nejmenších hráčů. V prvním zápase nám trochu ujel vlak a projevila se právě nezkušenost nejmenších, kdy strukturovanost hry a menší schopnost soustředění nám dělaly potíže. Nominovaní tahouni Adámek a David však zachytili hru a postupně se přidávali další s bojovností dráčatům vlastní. Pozitivní zjištění bylo, že tentokrát se vytvořila fajn parta a střídající hráči fandili hrajícím na hřišti. Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout vynikajícího Tobiáše v bráně, který svými zákroky a zejména skvělým vybíháním likvidoval soupeřovy útoky.

Lakmusovým papírkem toho, jak si nejmenší stojí, se stalo utkání s Běchovicemi, které jsme opakovaně na předchozích turnajích poráželi. Výhra 6:0 byla jednoznačnou odpovědí malých dráčat. Nejlepší výkon si však dráčata schovala do posledního zápasu, kdy v dramatickém utkání sahali po remíze s domácími Čelákovicemi. Zápas nakonec skončil 1:2 a v Čelákovicích jsme obsadili krásné 5. místo.

Máme radost, že i naši prťouskové ukazují svůj potenciál a jsou příslibem pro další roky.

Díky všem rodičům za ochotný a aktivní přístup.

Fotky z Čelákovic (4.kolo) ke zveřejnění:

14.10.2017

3. KOLO 8.10. Radošovice

3. kolo se konalo v Radošovicích, kde nás přivítalo studené a větrné počasí. Přijeli jsme tentokrát v poměrně silné sestavě, s očekáváním zahrát alespoň takový výkon a výsledek, jaký jsme předvedli v Českém Brodě.  Začátek byl trochu rozpačitý a starší hráči, předpokládaní tahouni týmu, hráli poněkud zaraženě. Postupně se, ale v týmu nastartovala bojovnost a dráčata se opět začala rvát o každý balón. Hned druhý zápas starší předvedli velkou bojovnost a strhli také mladší a méně zkušené. Oproti předpokladům jsme dosáhli vítězství s Českým Brodem a zvítězili 3:1.

V průběhu turnaje se objevila uvnitř mančaftu řevnivost, která se místy přelévala i na hřiště a pak jsme nebyli schopni podat dobrý týmový výkon. Naopak ve chvílích, kdy tým táhl za jeden provaz, bylo vidět, že jsme schopni hrát i se silnějšími soupeři, zvláště když nás podpořil dobrý výkon brankářů. Na vnitřní soudržnosti a kamarádství v týmu, budeme muset ještě zapracovat. V tom budeme potřebovat i podporu rodičů.

V posledním zápase jsme si věřili na běchovické sršně a po úspěšném výsledku 3:0, jsme dokonce pomýšleli na lepší umístění. Drama nakonec rozhodovala aritmetika počtu vstřelených branek. Družstva na třetím až pátém místě totiž měla stejný počet bodů. Přestože na nás zbylo opět „jen“ pátém místo, odjížděli jsme s pocitem dobře odehraného turnaje, kde jsme sahali po medaili a ukázali vnitřní sílu a bojovnost.

 

 

1.10.2017

1. KOLO KBELY - 6. MÍSTO a 2. KOLO ČESKÝ BROD - 5. MÍSTO

Naše nejmenší Dráčata se v září zúčastnila dvou turnajů seriálu Ministar. Tato tradiční soutěž pro šestileté hráče je skvělou příležitostí jak se seznámit s pravidly a hlavně fotbalem jako takovým. Seriálu se účastní 24 týmů zejména z Prahy východ, rozdělených do 4 skupin. Na podzim se hrají 4 turnaje a na základě výsledků se týmy rozdělí do 4 výkonnostních skupin pro jarní část, kde se hrají další 4 + jeden finálový turnaj.
Hned první turnaj sk. A se konal 17.9. u nás ve Kbelích a byl úspěšný po organizační stránce, nikoliv však výsledkem našich Dráčat. Je pravda, že očekávání jsme žádná neměli, ale rozdíl oproti soupeřům byl velký a pouhá jediná vstřelená branka Vítka Arabasze nám přisoudila 6. místo.
Kluci nám však dělali radost svou bojovností a každý zápas i za rozhodnutého stavu dohráli v plném nasazení. Za skvělé brankářské zákroky i přes obdržené góly byl nejlepším brankářem turnaje zvolen Honzík Dvořák.
Týden na to už byla Dráčata daleko více srovnatelná se soupeři. Na turnaji v Českém Brodu i díky účasti Adama Leibla a Jardy Dvořáka jsme dokázali porazit Běchovické Sršně 3:0, potrápili jsme pozdějšího vítěze z Dubče (3:4) a kromě jediného zápasu vždy vstřelili gól. Nakonec 5. místo, ale oproti kbelskému turnaji velký posun v úrovni.
Ještě nás čekají dva turnaje v říjnu a věřme, že  nasbírané zkušenosti nám pomohou ještě k lepším výsledkům.
Pozitivní ovšem je, že stabilními členy týmu je hned šest hráčů roč 2012, kteří si tuto soutěž mohou zahrát i příští rok a nasbírané zkušenosti budou jen k dobru. Vždyť vloni kvůli velké základně roč 2010 si tuto soutěž nemohli vyzkoušet žádní borci roč 2011.
Na závěr bychom rádi poděkovali všem kteří se podíleli na organizaci kbelského turnaje, který se skvěle povedl. Maminkám za dobrůtky pro malé fotbalisty a sponzorům za bohaté ceny. Díky moc.
Trenéři Míra, Pepa a vedoucí týmu Jana

TOPlist