sezona 2017 / 2018

Výsledky

15.1.2018

2012: Turnaj Zličín 13.1.2018

Naše nejmenší Dráčata ročníku 2012 dnes odehrála svůj premiérový opravdový turnaj v hale na Zličíně. Někteří kluci už nějaké turnajové zkušenosti sice mají, ale pouze ve starší kategorii. Dnes konečně měli možnost změřit síly se stejně starými soupeři, kterých se rozhodně nezalekli. Turnaj jsme začali výhrou nad Chodovem 4:1 a povzbuzení skvělým výsledkem i hrou se těšili na další soupeře. Ovšem Žižkov, Jinočany a FAAZ nás přehráli a to hlavně po stránce individuálních schopností. V těchto zápasech rozhodovali šikovní jednotlivci v řadách soupeřů, kteří dokázali projít s balonem celé hřiště a zakončit. A právě toto je třeba v této věkové kategorii rozvíjet. Vedení balónu nám stále dělá problém a kluci raději řeší situace pouhým odkopnutím balónu. Na tom musíme hodně zapracovat.
Dráčata ovšem i přes porážky nesložili zbraně a poslední zápas dokázali bojovností vyhrát nad školičkou FAAZ 3:2 a celkově obsadili solidní 4. místo.
Kluci si i přes některé herní nedostatky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení, za což se jim dostalo odměny v podobě medailí.
Gratulujeme Honzíkovi Štrofovi k jeho první vstřelené brance, kterou se tak na nějaký čas stává nejmladším střelcem našeho klubu!
Blízko byl i Honzík Novák ale těsně to nevyšlo. Tak snad příště. Za skvělé výkony musíme pochválit Jonáše Fojtíka a Tobiho Brožka, kteří vstřelili každý 3 branky.
Zapomenout ovšem nesmíme ani na ostatní naše malé borce a těmi byli Martínek Musialek, Vítek Arabasz a Daneček Kafoněk. Kluci děkujeme!


Trenéři Míra, Pepa a vedoucí Jana

29.10.2017

4. KOLO 21.10. Čelákovice

Na 4. kolo MINI Star jsme vyrazili ke břehům Labe na stadion Spartaku do Čelákovic. Trenérská strategie pro poslední podzimní kolo byla snaha vzít nejmladší hráče předpřípravky, tedy z ročníku 2012 a umožnit i těm, kteří ještě nebyli na turnaji, získat potřebné zkušenosti. Z nominovaných potvrdili účast téměř všichni a tak jsme byli plni očekávání, jak se tým s nejmenšími vyrovná s turnajovou atmosférou. Ze starších jeli jen dva tahouni, kolem kterých jsme poskládali dvě družstva malých dráčat.

V Čelákovicích nám tedy nešlo o výsledky, ale především o sbírání zkušeností a motivaci nejmenších hráčů. V prvním zápase nám trochu ujel vlak a projevila se právě nezkušenost nejmenších, kdy strukturovanost hry a menší schopnost soustředění nám dělaly potíže. Nominovaní tahouni Adámek a David však zachytili hru a postupně se přidávali další s bojovností dráčatům vlastní. Pozitivní zjištění bylo, že tentokrát se vytvořila fajn parta a střídající hráči fandili hrajícím na hřišti. Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout vynikajícího Tobiáše v bráně, který svými zákroky a zejména skvělým vybíháním likvidoval soupeřovy útoky.

Lakmusovým papírkem toho, jak si nejmenší stojí, se stalo utkání s Běchovicemi, které jsme opakovaně na předchozích turnajích poráželi. Výhra 6:0 byla jednoznačnou odpovědí malých dráčat. Nejlepší výkon si však dráčata schovala do posledního zápasu, kdy v dramatickém utkání sahali po remíze s domácími Čelákovicemi. Zápas nakonec skončil 1:2 a v Čelákovicích jsme obsadili krásné 5. místo.

Máme radost, že i naši prťouskové ukazují svůj potenciál a jsou příslibem pro další roky.

Díky všem rodičům za ochotný a aktivní přístup.

Fotky z Čelákovic (4.kolo) ke zveřejnění:

14.10.2017

3. KOLO 8.10. Radošovice

3. kolo se konalo v Radošovicích, kde nás přivítalo studené a větrné počasí. Přijeli jsme tentokrát v poměrně silné sestavě, s očekáváním zahrát alespoň takový výkon a výsledek, jaký jsme předvedli v Českém Brodě.  Začátek byl trochu rozpačitý a starší hráči, předpokládaní tahouni týmu, hráli poněkud zaraženě. Postupně se, ale v týmu nastartovala bojovnost a dráčata se opět začala rvát o každý balón. Hned druhý zápas starší předvedli velkou bojovnost a strhli také mladší a méně zkušené. Oproti předpokladům jsme dosáhli vítězství s Českým Brodem a zvítězili 3:1.

V průběhu turnaje se objevila uvnitř mančaftu řevnivost, která se místy přelévala i na hřiště a pak jsme nebyli schopni podat dobrý týmový výkon. Naopak ve chvílích, kdy tým táhl za jeden provaz, bylo vidět, že jsme schopni hrát i se silnějšími soupeři, zvláště když nás podpořil dobrý výkon brankářů. Na vnitřní soudržnosti a kamarádství v týmu, budeme muset ještě zapracovat. V tom budeme potřebovat i podporu rodičů.

V posledním zápase jsme si věřili na běchovické sršně a po úspěšném výsledku 3:0, jsme dokonce pomýšleli na lepší umístění. Drama nakonec rozhodovala aritmetika počtu vstřelených branek. Družstva na třetím až pátém místě totiž měla stejný počet bodů. Přestože na nás zbylo opět „jen“ pátém místo, odjížděli jsme s pocitem dobře odehraného turnaje, kde jsme sahali po medaili a ukázali vnitřní sílu a bojovnost.

 

 

1.10.2017

1. KOLO KBELY - 6. MÍSTO a 2. KOLO ČESKÝ BROD - 5. MÍSTO

Naše nejmenší Dráčata se v září zúčastnila dvou turnajů seriálu Ministar. Tato tradiční soutěž pro šestileté hráče je skvělou příležitostí jak se seznámit s pravidly a hlavně fotbalem jako takovým. Seriálu se účastní 24 týmů zejména z Prahy východ, rozdělených do 4 skupin. Na podzim se hrají 4 turnaje a na základě výsledků se týmy rozdělí do 4 výkonnostních skupin pro jarní část, kde se hrají další 4 + jeden finálový turnaj.
Hned první turnaj sk. A se konal 17.9. u nás ve Kbelích a byl úspěšný po organizační stránce, nikoliv však výsledkem našich Dráčat. Je pravda, že očekávání jsme žádná neměli, ale rozdíl oproti soupeřům byl velký a pouhá jediná vstřelená branka Vítka Arabasze nám přisoudila 6. místo.
Kluci nám však dělali radost svou bojovností a každý zápas i za rozhodnutého stavu dohráli v plném nasazení. Za skvělé brankářské zákroky i přes obdržené góly byl nejlepším brankářem turnaje zvolen Honzík Dvořák.
Týden na to už byla Dráčata daleko více srovnatelná se soupeři. Na turnaji v Českém Brodu i díky účasti Adama Leibla a Jardy Dvořáka jsme dokázali porazit Běchovické Sršně 3:0, potrápili jsme pozdějšího vítěze z Dubče (3:4) a kromě jediného zápasu vždy vstřelili gól. Nakonec 5. místo, ale oproti kbelskému turnaji velký posun v úrovni.
Ještě nás čekají dva turnaje v říjnu a věřme, že  nasbírané zkušenosti nám pomohou ještě k lepším výsledkům.
Pozitivní ovšem je, že stabilními členy týmu je hned šest hráčů roč 2012, kteří si tuto soutěž mohou zahrát i příští rok a nasbírané zkušenosti budou jen k dobru. Vždyť vloni kvůli velké základně roč 2010 si tuto soutěž nemohli vyzkoušet žádní borci roč 2011.
Na závěr bychom rádi poděkovali všem kteří se podíleli na organizaci kbelského turnaje, který se skvěle povedl. Maminkám za dobrůtky pro malé fotbalisty a sponzorům za bohaté ceny. Díky moc.
Trenéři Míra, Pepa a vedoucí týmu Jana

Fotky:

https://photos.app.goo.gl/FJQKCWvwLdlHE4nj2

TOPlist