Sezona 2021 / 2022

12.9.2021

5. kolo soutěže:

Spartak Kbely - SK Libuš  838   1:12 (0:4)

Horší porážka než jsme čekali.  Lídr soutěže  přijel do Kbel v roli jednoznačného favorita utkání. Soupeř naši žádost o odložení utkání o 3 dny odmítl a tak byli  trenéři Kbel opět rádi, že dali dohromady aspoň 11 hráčů, jmenovitě stejně jako při minulém utkání na Tempu s druhým brankářem v útoku.  Potřebné posílení alespoň o 1-2 hráče pro střídání  se nepodařilo. Prvních 15 minut bylo vyrovnaných, soupeři se trochu  oťukávali, potom se soupeř během dvou minut  ujal vedení na 0:2. Ve zbývající části 1. poločasu sice branku Libuše několikrát ohrozili i kbelští hráči, ale další dvě branky naopak vstřelil soupeř. Druhý poločas už začal rovnou pod taktovkou soupeře, jeho tlak sílil, přibývaly jeho kombinace před brankou s následnou střelbou a kbelské síly ubývaly. Když se k tomu připojil mdlý a nesoustředěný výkon Ondry v brance, který nastoupil po celonoční brigádě a výsledkový debakl  byl na světě. Mezi  68 a 75 minutou aktivita soupeře vyvrcholila a vstřelil v rychlém sledu 4 branky. Ještě předtím se podařilo uniknou Danovi a vstřelit aspoň jeden čestný kbelský gól.

Další utkání  bude v neděli 19.9. od 16,30 hodin s Unionem Vršovice ve Vršovicích.  Každé utkání začíná znovu a podaří-li se zopakovat výkon z Tempa,  může být dnešní krutá prohra zapomenuta.

J. Němec

Několik fotek z neúspěšného utkání:

5.9.2021

4. kolo soutěže:

TEMPO Praha B  - Spartak Kbely   1:4 (0:1)

Nečekané ale zasloužené vítězství, (proto je i tento komentář delší).  Nečekané proto, že soupeř z předchozích 3 soutěžních utkání  vytěžil jedno vítězství a jednu remízu  proti našim třem prohrám v řadě a dalo se předpokládat, že na domácím hřišti a při nasazení 16 hráčů do utkání,  bude usilovat o druhé vátězství. Proti tomu  Kbely nastoupily kompletní o 11  hráčích jen proto, že druhý brankář Vašek musel poprvé nastoupit v roli útočníka do pole a odehrál tam úspěšně celý zápas včetně vstřelení dvou branek. První část zápasu byla vyrovnaná,  brankové příležitosti byly na obou stranách bez využití. Až ve 32. minutě Vašek využil  zaváhání soupeře a  dlouhou střelou nestřelou  dostal Kbely  do vedení. Druhý skoronováček Dan Tůša odehrál poprvé celé soutěžní utkání, neúnavně běhal  a bránil a zásadním způsobem přispěl právě Vaškovi ke vstřelení druhé branky v 68. minutě.   Střídat nebylo koho (mladší dorost hrál své utkání v Troji souběžně), takže se ve druhém poločase dal očekávat  nápor a převaha soupeře, disponujícího dostatkem hráčů na střídání. Nápor přišel, ale obrana Kbel ho průběžně eliminovala. A ve  47. minutě zvýšil Filip Odvárka vedení Kbel na 2:0 , když sebral míč soupeři při jeho rozehrávání v prostoru  před velkým vápnem,  a ostrou střelou překonal brankáře. Nápor soupeře pokračoval, vytěžil z něj jen  jedinou branku z dálkového padáčku do Ondrovy branky v 57.minutě (stav 1:2).  Za několik minut (66. minuta)  kontroval Kuba Šikner dálkovou střelou, na kterou brankář soupeře nedosáhl (1:3) a hned na to (68.minuta) po úniku Dana a jeho chytré přihrávce Vaškovi  další branka (1:4). Do konce utkání sice zbývalo ještě cca 20 minut,   ale cenné vítězství již  hráči Kbel  ubránili. I když předcházející text oceňuje především nováčky ve svých rolích, je jisté, že vítězství  vydřeli především  hráči standardní základní sestavy, bohužel stále ze zdravotních důvodů  oslabené o další opory a motory hry -  Tomáše Koželského a Honzy Lišky.

Další utkání je na programu 12.9. ve Kbelích  proti lídrovi tabulky   SK Libuš, který ještě nepohrál a vede tabulku se skorem 30:3.  (7,5 branky na zápas).

J. Němec

Několik fotografií z vítězného zápasu na Tempu.

29.8.2021

3. kolo soutěže:

Spartak Kbely- FK FC Zličín   2:6 (1:5)

Utkání bylo s ohledem na  velmi deštivou předpověď počasí přeloženo na UMT do Satalic. V 35. minutě   0:5 !  Hrozící katastrofa, to se těžko komentuje !  Z tohoto pohledu je konečný výsledek docela přijatelný, ukázal totiž, že klukům nespadlo srdce do kalhot, bojovali dál  a zejména ve 2. poločase  se soupeři (i když ten už měl  sníženou motivaci)  vyrovnali  a druhý poločas uhráli 1:1. V mužstvu opět nastoupili 4 mladší dorostenci, bohužel chyběl Niky, který v sobotu v utkání MD dal 5 branek a dá se předpokládat, že by nějakou přidal i dnes.  Stále chyběli dlouhodoběji nemocní a zranění Tomáš Koželský a  Jan Liška. Rychlý spád branek  soupeře až na 0:5  (minuty 15, 19, 21, 25, 35 !) způsobily podle mne opakované chyby v obraně. Nejméně 3 branky z nich  dosáhl  rychlý hráč soupeře průnikem mezi dvěma bránícími hráči. A když mužstvo nepodržel ani Kuba v brance, nepříznivé skóre bylo na cestě.

Další utkání hrajeme  v neděli 5.9. od 15 hodin na UMT Tempo .Soupeř zatím  jednou vyhrál, jednou prohrál, jednou remízoval a doma bude určitě těžkým soupeřem.

Několik fotografí z lavičky domácích:

25.8.2021

Odložené 1.kolo soutěže:
Spartak Kbely-TJ Sokol Bílá Hora 0:3 (0:2)

Rozhodly dvě branky soupeře "do šatny"  ve 43. a 44. minutě. Ani ve druhém utkání  nemohly Kbely nastoupit v kompletní sestavě a soupisku muselo doplnit 5 mladších dorostenců  (Tadeáš Albert, Matouš Kvasnička, Ondra Mlčoch, Tomáš Lipták. Niky Lashway). Dále chyběli i další dva brankáři z důvodu očkování. Až do těch kritických minut v závěru poločasu bylo utkání vyrovnané. Urostlý tým soupeře sice působil důrazněji, ale ani Kbelští nezaháleli a útoky vedenými především přes levé křídlo  vícekrát branku soupeře ohrozili. Bohužel tento "balanc"  sil na hřišti soupeř  v závěru poločasu bleskově narušil dvěma slepenými brankami. I druhý poločas začal dobýváním bělohorské  branky,  ale naopak opět ne přiliš štastné zaváhání ve kbelské  obraně přineslo soupeři v 65. minutě branku třetí. Potom již útoky Kbel směřovaly jen ke snížení skóre. Nepodařilo se. Přes neúspěch je možné ocenit bojovnost celého mužstva a  některé individuální výkony, osobně si myslím, že velmi spolehlivě působili Vasja Shestak, Filip Schauhuber, střed hřiště ovládající Filip Odvárka a útoky táhnoucí Matěj  Macháček, ale neztratili se ani další včetně již jmenovaných benjamínků z madšího dorostu.

J. Němec

Několik fotografií z utkání:

22.8.2021

2. kolo  soutěže

SK Zbraslav - Spartak Kbely 2:1 (2:1)

V utkání nastoupilo neúplné kbelské mužstvo se 4  mladšími dorostenci (Niky Lashway,  Kuba Alexij, Matouš Kvasnička, Ondra Mlčoch), a s úplným nováčkem s velkou herní pauzou Jirkou Caldou.  Z různých důvodů chyběli hráči standardní základní sestavy Tomáš Koželský,  Jiří Liška,  Matěj Čechtický, Tomáš Komzala, Míra Škarda.  Na střídání tak nebyl k dispozici žádný hráč do pole, jen Kuba do brány. Přes tento handicap bylo utkání vyrovnané a  slušela by mu daleko více výsledková remíza.  Ve druhém poločase  žádná branka nepadla i když vyrovnání, zejména v poslední desetiminutovce,  tzv. viselo na vlásku.  Bohužel se nezdařilo.