Sezona 2021 / 2022

21.12.2021

Další  informace (Mikulášská a 2. turnaj O kbelský koláč) jsou v celoklubovém zpravodajství - Aktuality !

11.12.2021

Další dva úspěšné turnaje Dráčat

V sobotu 27.11. jsme odehráli turnaj v nafukovací hale v Dolních Břežanech. Podle přihlášených klubů zvučných jmen sliboval turnaj silnou konkurenci, tak jsme se snažili tentokrát poskládat silný tým. Ovšem z ideální sestavy nám stejně chyběli tři hráči. Přesto jediným týmem, který naše Dráčata přehrál byli Příbramští. Brali jsme tak druhé a zasloužené místo.
 
O čtrnáct dní později v sobotu 11.12. jsme se zúčastnili turnaje v Kolodějích. Mohli jsme se opět spolehnout na Honzíka Brože a Mikyho Hroudu, které skvěle doplnili ostatní děti z nejmladší kategorie. Bez ztráty bodu jsme prošli turnajem a suverénně ho ovládli. 
Za týden se na všechny těšíme na domácí turnaj o kbelský koláč.
 
M&M

 

15.11.2021

Úspěšný kbelský víkend v Kolodějích završila Dráčata

V neděli 14.11. jsme s Dráčaty roč 2015 začali halovou turnajovou sezónu v nafukovací hale v Kolodějích.
Den před tím, starší Draci ročníků 2013 a 2014 dokázali své turnaje v Kolodějích vyhrát a tím nasadili laťku hodně vysoko.
Očekáváním tedy bylo, jak si povedou i naši nejmenší. Hned na úvod nás čekal nejtěžší zápas proti houževnatým hráčům z Vestce. Celý zápas jsme dotahovali a až v závěru dokázali soupeře přehrát a zvítězit 4:3. Druhý zápas s Pečkami byl také napínavý a nakonec skončil vítězstvím Kbelských 4:2. Ve třetím zápase proti slabší Sadské jsme si dovolili nechat odpočinout tahouny Honzíka Brože a Mikyho Hroudu a bylo skvělé, že naši vesměs nováčci začali střílet góly a trenérům tím udělali nesmírnou radost. Zbylé dva zápasy proti Hovorčovicím a Zelenči jsme dokázali také vyhrát a tím jsme v Kolodějích završili úspěšný víkend a pro Spartak získali třetí titul. Všech našich 7 borců dokázalo vstřelit alespoň jeden gól a Mikuláš se dokonce s patnácti zásahy stal nejlepším střelcem turnaje. V brance tým podrželi Adam Babáček a Kamal Dzakypov, který byl také výborný v obranné fázi. Do mnoha šancí se svou rychlostí dostávali Kuba David a Nikolas Rejka, které několikrát završili gólem. Své první góly dokázal vstřelit Vojta Vaner, který nebojácně bojoval o každý míč a nebál se jít do těla. Tím si vysloužil velkou pochvalu a trenérské rozhodnutí že pohár dostane právě on.
 
Trenéři M&M a Víťa David
 
Několik fotografií z utkání Dráčat

 

9.11.2012

Dráčata hrála na turnajích se Slavií i se Spartou!

Během prvního listopadového víkendu jsme se zúčastnili hned dvou turnajů, na kterých se hrálo systémem 3 hráčů bez brankáře. Tato forma malého fotbalu je přínosná v tom, že děti jsou v neustálém herním nasazení. Na obou turnajích jsme postavili dva týmy, které si zahrály s vrstevníky z takových slavných klubů jako Slavia, Sparta, Bohemians, Viktoria Žižkov, Motorlet, či Tempo Praha. Sobotní turnaj pořádal náš partnerský klub Slavie Praha v Horních Měcholupech. Zde jsme dokázali několik zápasů vyhrát a dobře reprezentovat náš klub. Na nedělním turnaji na Tempu, který byl rozdělen na dvě výkonnostní skupiny 12 klubů se počet vstřelených gólů sčítal. O pořadí nešlo, ale Dráčata nasázela krásných 86 gólů. Nejvíce vstřelených gólů měla Sparta, která dokázala náš silnější tým jako jediná porazit. 
Trenéři Míra, Míša a Tomáš Hrouda

Několik fotografií z turnajů.

19.10.2021

Dráčata - ještě jedna  info - než začneme trénovat v tělocvičně

 

19. řįjna jsme pozvali spřátelený klub z Hrdlořez na společný trénink. Za příjemného počasí a ve skvělé atmosféře se trénink stal inspirací nejen pro nás, ale i pro trenéry z Hrdlořez. Více než 30 dětí si vyzkoušelo průpravná i herní cvičení a na závěr si užilo i fotbalová zápolení. Hezkým momentem byl po konci tréninku společný popěvek všech dětí k narozeninám trenérce Míše, kterou to velmi dojalo. A za to všem díky.

Trenér Míra

 

18.10.2021

MiniStar 4. díl

17. října jsme odehráli poslední podzimní turnaj MiniStar v Libiši. Dráčata potvrdila svou sílu a bez porážky turnaj ovládla. Vedle zkušených hráčů (Miky Hrouda, Honzík Brož a Adam Kněžínek) se dobře uvedli nováčci Kuba Veselský a Vítek Jelínek. Velmi platným hráčem se stává Honzík Leibl, který dokáže vybojovat a udržet balón. Začíná mít velký přehled a vnímat kombinační hru. Adam Babáček v poli bojoval a v brance zářil. 
Čtyři podzimní turnaje Ministar se Dračatům povedly - 3x první a 1x druhé místo nás jistě těší, ale stále máme na čem pracovat. Na jaře nás budou čekat jistě těžší soupeři a musíme se na to dobře připravit během zimní části v tělocvičnách.
 
Trenéři M&M a Honza Kněžínek

Foto z turnaje:

 

14.10.2021

Přátelské utkání se Slávisty

Ve čtvrtek 14. října jsme za sychravého počasí odehráli s našimi nejmenšími přátelská utkání s vrstevníky Slavie Praha. 
Hrálo se na dvou hřištích formou 3 na 3. I přesto, že nás slávisté v mnoha situacích přehrávali, bylo toto zápolení velmi přínosné a zábavné. Děti si vyzkoušeli rozehrávku, občas i kličku a když se nějaká nepovedla a padl z toho gól, nic se nedělo. Zkoušelo se dál. Partnerská spolupráce s tímto klubem začala velmi dobře a těšíme se na další setkání, které bude v listopadu na turnaji v Měcholupech. 
M&M

11.10.2021

3. kolo  Ministaru  -  Kbely 9.10.2021

Třetí turnaj podzimní série Ministaru jsme v sobotu 9. října uspořádali u nás ve Kbelích na stadionu Václava Sajfrta. Díky občerstvení, které rodiče připravili jsme se předvedli jako dobří hostitelé a moc jim za to děkujeme. Jen z našeho klubu se zúčastnilo 24 dětí rozdělených do dvou týmů. Věříme, že si všichni dostatečně zahráli. I přesto, že většina nováčků hrála svůj první turnaj a výsledek tomu odpovídal, bylo to pro ně velmi přínosné a během turnaje se zlepšovali. Poslední dvě utkání byla vyrovnanější. Náš tým zkušenějších Dráčat potvrdil roli favorita a bez porážky v turnaji zvítězil. Nadále se budeme snažit k našim zkušenějším přidávat na turnaje další nováčky, aby se postupně zaběhli. Moc děkujeme trenérům Martinovi Kovářovi a Honzovi Kněžínkovi, kteří odpískali téměř všechna utkání a za celkovou pomoc. Dík patří i Vítkovi Davidovi. Také chceme moc poděkovat Lucce Havelkové, která nám moc pomáhá a postupně přebírá post oddílové vedoucí.
Hlavní trenéři Míša a Míra
 
Série fotografiíí z turnaje

5.10.2021

Druhý díl Ministaru - Hrdlořezy   3.10.2021

V neděli 3. října pokračoval Ministar druhým turnajem, tentokrát na půdě Spartaku Hrdlořezy. Skvěle připraveného turnaje se zúčastnilo všech šest týmů a na rozdíl od minulého turnaje byly značně posíleny. V mnohem těžší konkurenci si Dráčata i přesto vedla velmi dobře a jen zaváhání v prvním utkání proti pozdějšímu vítězi z Běchovic znamenalo tentokrát 2. místo. Skvělý výkon opět předvedl Miky Hrouda a svou bojovností dokázal strhnout celý tým. Tentokrát nám chyběl Adam Kněžínek, kterého využila mladší přípravka, ale skvěle ho zastoupil Honzík Brož, který zaznamenal asi 8 gólů a svymi zkušenostmi byl dobrým příkladem pro nováčky. Také Kamal se stává velkou oporou, kterého doprovází na každý turnaj rodinní fanoušci a za svou podporu mají od nás palec nahoru. Adam Babáček držel tým brankářským výkonem a i v poli byl velmi silný. Svou dobrou náladu jako vždy rozdával celému týmu. Premiéru si odbyl Vojta Daniel, na kterém vůbec nebyla znát žádná nervozita a statečně chodil do všech soubojů a několikrát tým podržel. Kuba David bojoval a snažil se, byl velmi platným hráčem, je ale potřeba ještě trochu zrychlit a lépe si připravit střeleckou pozici. To platí i pro Nikolase, který svou rychlostí a silou vybojoval několik balónů, ale nervozita a nezkušenost mu nejspíš nedovolila předvést to co umí a co ukazuje na tréninku. Honzík Osička bojoval také statečně, ale musíme zapracovat na technice běhu a odstranit zbytečný respekt ze soupeřů, každopádně gratulujeme k jeho prvnímu velkému gólu.  A to nejlepší na závěr. Tři góly vstřelil Štěpánek Havelka a bylo to po situacích, kdy dokázal obejít jednoho či dva soupeře. Ač jeden z nejmladších a nejmenších, zahodil veškerý respekt k větším protihráčům a dokázal se prosadit ne silou, ale svou technikou vedení balónu a tahem na branku. Děkujeme moc všem rodičům za skvělou podporu a těšíme se na domácí turnaj následující sobotu 9. 10.
 
Trenéři M&M
 
A  několik fotografií  z turnaje. Všimněte si, že fotograf to při těchto utkáních má docela jednoduché, kluci ještě provozují "smečkovitý" fotbal, takže je má stále pohromadě. Ale ti nejmenší bojují jako lvi a až se ještě trochu víc  fotbalově rozhlédnou, smečky už zmizí a až budou v mladší přípravce,  už  tam budeme vidět i dlouhé rozehrávky a křídelní hru.  Poznámku napsal J. Němec

25.9.2021

1. díl Ministar Sibřina 25.9.2021

25. září jsme odehráli první turnaj seriálu MiniStar v Sibřině. Obhájci posledních dvou titulů - Dráčata Kbely, i s novou generací ukázala svou sílu a celkem s přehledem si se soupeři poradila. Základ týmu tvořily děti, které nějaké zkušenosti nasbíraly již loni a byly dobrým příkladem pro nováčky. Velkou pochvalu zaslouží tahouni týmu Adam Kněžínek a Mikuláš Hrouda. Příjemně nás překvapil svým přehledem Honzík Brož a svým zapálením pro hru Honzík Leibl a Kuba David. Tým v brance podržel Adam Babáček, který se osvědčil i v poli. A ti nejmenší? Ti nám udelali asi největší radost. Kamal, Filda a Daneček nedali na sobě znát žádnou nervozitu z prvního turnaje a statečně bojovali jako draci. Na dalších turnajích se budeme snažit zapojit i další nováčky a dát tak šanci všem. 
Trenéři Míra a Míša
 
Několik fotografiíí z turnaje (pro zvětšení rozklikněte):

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...